Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieślarowie, Pilchowie i Wisełkowie spotkają się na szczycie

To będzie niezwykłe, rodzinne spotkanie. Ród Cieślarów tradycyjnie spotka się na Górze Cieślar w Wiśle by wspólnie spędzić czas. Ten wyjątkowy piknik już w najbliższą niedzielę. Jednak tegoroczna edycja jest wyjątkowa bowiem będzie to potrójny zlot rodzinny.

To będzie dwunaste Międzynarodowe Spotkanie na Szczycie Rodziny Cieślarów, ale tym razem także Rodziny Wisełka i Pilch. Szczyt Cieślarówki mieszczącej się pomiędzy Wielkim Soszowem i Małym Stożkiem, będzie w tę niedzielę oblegany. Członków Rodzin tłumnie wybierają się na to niecodzienne rodzinne spotkanie.

 

- W imieniu Komitetu Organizacyjnego Światowego Spotkania Cieślarów, Pilchów i Wisełków zapraszam serdecznie na spotkanie naszych wiślańskich rodów oraz ich sympatyków w dniu 4 czerwca 2023 r. o godz. 12:00 na szczycie góry Cieślar. Będzie to już dwunasta edycja „Spotkania na Szczycie”, tym razem w szerszym gronie. Chcemy wspólnie z wszystkimi, co mają tutaj nad Wisłą swoje korzenie, obchodzić święto naszych wielkich rodzin. Organizatorom nie chodzi tylko o zwykły zjazd rodzinny, lecz przede wszystkim o wykorzystanie takiego fenomenu społeczności Wisły i całego Śląska Cieszyńskiego - jakim jest istnienie naszych wielkich wiślańskich rodów - do podjęcia tematu odnowy tradycyjnych wartości społecznych. Impreza ma charakter międzynarodowy, Cieślarowie, Pilchowie i Wisełkowie żyją nie tylko w Polsce i Czechach, lecz również na prawie wszystkich kontynentach świata. Już tradycyjnie nasze spotkanie na górze Cieślar zostało objęte patronatem honorowym przez Burmistrza Miasta Wisła - opowiada Karel Cieślar, czeskocieszyński wybitny architekt, współorganizator spotkania.


Podczas spotkania nie zabraknie dobrej atmosfery, pięknych widoków i beskidzkiej kuchni. Tradycyjnie będzie można wpisać się do pamiątkowej księgi czy wspólnie stworzyć Kopiec Cieślara. -  Zaplanowano o wiele więcej stoisk , niż zazwyczaj- dodaje Karel Cieślar. 

Impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrza Wisły Tomasza Bujoka na wysokości 920 m – szczycie Góry Cieślar. (GPS: 49° 37’23.828’’N, 18°49’14,159’’E). Szczególy wydarzenia na plakacie. 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: