Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ciepły kąt razy dziewięć

Daszyńskiego 64 - to adres, który zna prawie każdy mieszkaniec Ustronia. Kiedyś mieściły się pod nim zakłady kuźnicze. Najnowszy rozdział zostanie napisany w przyszłym roku. Między innymi dzięki czwartkowej decyzji ustrońskich radnych.

Władze Ustronia już jakiś czas temu zaplanowały przebudowę istniejącego budynku biurowego przy ulicy Daszyńskiego 64 na budynek wielorodzinny. Inwestycja została wpisana do wieloletniej prognozy finansowej. W tym tygodniu zostały otwarte koperty w przetargu. Przystąpiło do niego 12 firm, rozstrzał cenowy jest ogromny – od 900 tysięcy do 1,7 miliona, przy zakładanym 1,2 mln w kosztorysie inwestycyjnym. Podczas czwartkowej sesji Ireneusz Szarzec, burmistrz Ustronia, zaapelował do radnych, żeby przegłosowali uchwalenie dodatkowych 140 tysięcy złotych na tę inwestycję. W temacie pieniędzy, zgłosił też dwie autopoprawki do tegorocznego budżetu.


–  Dzięki tym pieniądzom o miesiąc szybciej będziemy mogli podpisać umowę z generalnym wykonawcą, co pozwoli do końca roku osiągnąć stan surowy zamknięty. W takiej sytuacji na wiosnę będziemy mogli powoli zasiedlać mieszkania, na czym nam bardzo zależy. Chętni do zasiedlenia są – mówił Szarzec.


Radni jednomyślnie zaakceptowali wszystkie pomysły burmistrza. Co powstanie więc pod adresem Daszyńskiego 64? Jak wyjaśnił w rozmowie z portalem Ox.pl burmistrz Szarzec, w dawnych biurach (obiekt mieści się tuż przy ulicy, na mieszkania zostanie zaadaptowana tylko jego część), powstanie dziewięć mieszkań o standardzie wyższym niż lokale socjalne.


– Będą to mieszkania zbliżone trochę do lokali TBS-owskich, jeżeli chodzi o standard. W każdym mieszkaniu będzie łazienka, centralne ogrzewanie. To oferta dla osób, które chcą na własne potrzeby zaadaptować lokal, a nie spełniają kryteriów lokali socjalnych
– przyznał ustroński włodarz.


W przyszłym tygodniu, jak zapowiedział Szarzec, nastąpi końcowa ocena ofert. W pierwszej połowie września powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą, żeby mógł jak najszybciej rozpocząć prace.


wot

 

źródło: ox.pl
dodał: WOT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: