Ciasto, kwiaty i pomoc na odległość. W Skoczowie będzie Kiermasz Wiosenny
Dwie lokalizacje, jeden cel
Kiermasz zaplanowano przy dwóch skoczowskich świątyniach: kościele pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz kościele Znalezienia Krzyża Świętego. Na stoiskach pojawią się domowe wypieki oraz sadzonki kwiatów rabatowych.
Dochód ze sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na pomoc dzieciom w Tanzanii. Organizatorzy, czyli Koło Misyjne „Misyjna Jutrzenka” podkreślają, że każda zakupiona porcja ciasta czy roślina to konkretny wkład w poprawę warunków życia najmłodszych.
Dekady zaangażowania
Koło Misyjne „Misyjna Jutrzenka”, działające przy parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła, ma za sobą już ponad 30 lat działalności. Powstało w 1994 roku z inicjatywy parafialnej grupy misyjnej dorosłych, a od tego czasu nieprzerwanie angażuje dzieci i młodzież w działania charytatywne.
W ciągu lat grupa wypracowała rozpoznawalną formułę działania. Organizuje kiermasze, przedstawienia i pikniki, które nie tylko przyciągają mieszkańców, ale też budują świadomość społeczną i uczą wrażliwości na potrzeby innych.
Działalność „Misyjnej Jutrzenki” nie ogranicza się wyłącznie do zbiórek pieniędzy. Członkowie koła regularnie spotykają się z misjonarzami, poznając realia życia swoich rówieśników w różnych częściach świata. To doświadczenie, które przekłada się na konkretne działania i długofalowe zaangażowanie.
Dzięki wsparciu dorosłych opiekunów, dzieci i młodzież nie tylko pomagają, ale też budują relacje i uczą się współpracy.
NG
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33