Chybie: szkoła do termomodernizacji

Inwestycje w Chybiu rozkręcają się - Gminie udało się pozyskać kolejne środki - tym razem na Termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 w Chybiu.

Niedawno informowaliśmy o pozyskaniu w Chybiu dodatkowych pieniędzy na modernizację pawilonu sportowego [Ekstra środki na pawilon ].

Jak podają władze Gminy Chybie, w miniony poniedziałek (16 października br.) wójt gminy Chybie – Janusz Żydek podpisał umowę na wykonanie kolejnej inwestycji: - Tym razem rozpoczną się roboty budowlane polegające na budowie drenażu opaskowego oraz kanalizacji deszczowej, wykonaniu termoizolacji fundamentów, korytowaniu i utwardzeniu nawierzchni wokół Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ludwika Kobieli w Chybiu w ramach I-go etapu zadania pn. „Ograniczenie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację wraz z wymianą źródła ciepła Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ludwika Kobieli w Chybiu” – informują włodarze.

Wartość umowna tego etapu w/w zadania wynosi 331.011,06 zł.

Roboty związane z tzw. obejściem szkoły zostaną wykonane do 15 grudnia br., a na kolejne dwa lata zaplanowana jest główna część zadania polegająca na kompleksowej termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ludwika Kobieli w Chybiu. Na czym ma polegać ta termomodernizacja?

Mają m.in. zostać wymienione drzwi i okna, wybudowana pochylnia dla osób niepełnosprawnych, wykonana ma być antykorozyjna konserwacja dachu wraz z naprawą kominów wentylacyjnych, w budynku, na sali gimnastycznej i łączniku zaplanowano roboty polegające na ociepleniu fundamentów łącznika i sali gimnastycznej, ociepleniu stropów, ościeży, wszystkich ścian zewnętrznych, wymianie kompletu obróbek blacharskich oraz parapetów zewnętrznych i wewnętrznych. Ważne będzie też zainstalowanie kotłowni gazowej w nowej lokalizacji (zastąpienie starej kotłowni węglowej) wraz z wymianą instalacji CO w komplecie.

W maju br. gmina Chybie złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków wojewódzkich: - [...] liczymy na uzyskanie dofinansowania w kwocie 1 091 000 zł, co stanowi 85% z całkowitej wartości projektu, tj. 1 283 534 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wyniki konkursu zostaną ogłoszone już w styczniu 2018 r. – informują chybscy urzędnicy.

Pisaliśmy również:


red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją