Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chybie: można składać wnioski do budżetu

W czwartek (01.08.2019) Wójty Gminy Chybie poinformował o rozpoczęciu prac nad projektem gminnego budżetu na 2020 rok. W związku z tym do 10 września można zgłaszać wnioski, dotyczące realizacji zadań, proponowanych do uwzględnienia w budżecie.

Wnioski do budżetu mogą składać radni, komisje rady gminy, kluby radnych, organizacje społeczne, rady sołeckie oraz mieszkańcy gminy. We wniosku powinien zostać uwzględniony plan inwestycji, które ze względu na lokalne potrzeby, powinny zostać w 2020 roku zrealizowane.

Dokumenty z wnioskami do budżetu należy składać do 10 września 2019 roku w siedzibie Urzędu Gminy Chybie (ul. Bielska 78) w pokoju nr 2, czyli w biurze podawczym.
- Informuję, że wnioski, które zostaną złożone po terminie oraz wnioski merytorycznie niezasadne do ujęcia w projekcie budżetu gminy pozostawia się bez rozpatrzenia, zawiadamiając o tym wnioskodawców – wyjaśnia w ogłoszeniu Janusz Żydek, Wójt Gminy Chybie.

Po upływie terminu składania wniosków, materiały prezentujące potrzeby jednostek gminnych oraz mieszkańców zostaną złożone skarbnikowi gminy w wyznaczonym terminie. Następnie skarbnik oblicza kwoty dochodów gminy, opracowując zestawienie dochodów i wydatków. Takie zestawienie trafia do wójta, który na jego podstawie opracowuje projekt budżetu. Ostateczny budżet jest uchwalany przez radnych.

Możliwość zrealizowania określonych inwestycji zależy od szacunkowych kwot, które mogą zostać przeznaczone na określone działania. W przypadku niewystarczającej liczby środków, jako pierwsze planowane do realizacji są inwestycje, które są najbardziej potrzebne.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: