Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chybie: medale na sesji

We wtorek (15.12) podczas sesji Rady Gminy Chybie odznaczono dwóch pracowników Urzędu Gminy. Brązowy medal Za Zasługi dla Obronności Kraju otrzymała Daria Wawrzyczek i Andrzej Bura.

Na wniosek Wójta Gminy Chybie Janusza Żydka Minister Obrony Narodowej dnia 2 listopada 2015 roku przyznał brązowe medale Za Zasługi dla Obronności Kraju pracownikom Urzędu Gminy. Odznaczeni zostali: Daria Wawrzyczek i Andrzej Bura.

Pani Daria Wawrzyczek pracuje w administracji od 2004 roku. Od 2008 roku pracuje w Urzędzie Gminy w Chybiu na stanowisku inspektora. Jest bardzo zaangażowana we wszelkie prace na rzecz obronności kraju. Rzetelnie i twórczo przygotowuje dokumenty organizacyjne związane z realizowanymi zadaniami. Jest odpowiedzialna za przygotowanie i prowadzenie akcji kurierskiej. Jest również przedstawicielem Urzędu Gminy w komisjach kwalifikacji wojskowej. Pani Daria jest odpowiedzialna za rejestrację przedpoborową. Wnosi dużo inwencji w zakresie problematyki obronnej i bezpieczeństwa publicznego – tłumaczył Janusz Żydek.

Andrzej Bura pełni z kolei w Urzędzie Gminy funkcję sekretarza. W administracji samorządowej pracuje od 1997 roku zaś od 2007 roku pełni funkcję sekretarza w Urzędzie Gminy. Jest bardzo zaangażowany we wszelkie prace na rzecz obronności kraju. Jako doktor prawa jest współtwórcą opracowania dokumentacji planistycznej dotyczącej obronności w szczególności planu operacyjnego, czy realizacji zadań operacyjnych. Pan Andrzej jest kierownikiem ćwiczeń obronnych oraz treningu akcji kurierskiej – wymieniał Wójt.

Bardzo dziękuję za te odznaczenie przede wszystkim Panu Wójtowi, że wystąpił z takim wnioskiem. Potraktujemy te medale jako zachętę do jeszcze bardziej sumiennego wykonywania naszych obowiązków – dziękował w swoim imieniu i Darii Wawrzyczek Andrzej Bura. Medale i kwiaty wręczył odznaczonym włodarz Gminy Janusz Żydek.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-12-17 08:36:29
e-bankowiec: No to już mamy dwóch kandydatów co nas na wypadek wojny przed ruskimi obronią.
2015-12-17 12:51:18
as355: Komisja kwalifikacji wojskowej przywołuje wspomnienia , należało rozebrać się za kotarą i w stroju Adama z dokumentami w reku podchodzić od stolika do stolika gdzie stawiano pieczątki ,na koniec lekarz kazał zakasłać wypiąć się i zgodnie stwierdzili że nadaje się do woja ,,sztuka się liczyła i liczebność z danego WKU. A teraz medale dla uczestników komisji dają ,,,,,tylko jak teraz odbywa się kwalifikacja ?.
2015-12-17 22:32:55
adawski25: Cooo...bura medal za zaslugi dla obronnosci o boze jedymy to teraz sie omal nie przewrocilem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: