Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chybie: kłopoty z halą Cukrownika

W lutym tego roku komendant Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie orzekł, że hala przy ul. Sportowej 18 w Chybiu nie spełnia wymagań dotyczących zabezpieczeń przeciwpożarowych. Chociaż od tego czasu zarząd RKS Cukrownik wykonał część niezbędnych praw naprawczych, to na resztę brakuje pieniędzy.

Jak informuje Urząd Gminy Chybie, do tej pory działaczom klubu udało się dostosować do przepisów drzwi ewakuacyjne prowadzące z hali na zewnątrz, opracować instrukcję bezpieczeństwa pożarowego, a także zlecić rzeczoznawcy inwentaryzację architektoniczną budynku. Wykonane prace obejmują jednak jedynie trzy z dziewiętnastu obowiązków, jakie nałożyła inspekcja przeciwpożarowa. - Znacząca ilość nałożonych obowiązków wiąże się i wiązać będzie z wydatkowaniem poważnych środków finansowych, na co Klubu Sportowego nie stać - informuje chybski magistrat. 

Obiekt od klubu ma przejąć gmina. Aby do tego doszło, potrzebna jest uchwała Walnego Zebrania Członków RKS Cukrownik oraz odpowiednia decyzja Rady Gminy Chybie. - Władze Gminy Chybie zaznaczają jednak, że przejęcie hali nie jest równoznaczne z rozpoczęciem jej modernizacji. Z uwagi na obecną sytuację finansową gminy, prace modernizacyjne będą mogły być prowadzone i finansowane ze środków zewnętrznych, o które gmina zamierza aplikować do przyszłych programów dofinansowań zewnętrznych - podkreśla Urząd Gminy. 

KR/UG Chybie

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-27 17:15:11
miriam11: Ku przestrodze radnym z Dębowca, mających ambitne plany budowy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: