Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie: drogi i chodniki

Ostatnie dni to remont ulicy Podgroble w Chybiu. W planach są także inne odcinki dróg w tej gminie oraz budowa chodników.

W Chybiu trwają prace remontowe na drogach. Obecnie prace toczą się na odcinkach powiatowych. Właśnie zakończono układanie kilkusetmetrowego odcinka asfaltu na ul. Podgroble w Zarzeczu. W planach są także dwa, blisko kilometrowe odcinki ulicy Bielskiej w Chybiu. W rejonie skrzyżowania z ul. Lipową do ul. Kolonia oraz w rejonie skrzyżowania z ul. Tuwima w kierunku Jasienicy.
Przetarg na remonty dróg powiatowych w 2018 r. ogłoszony przez Powiat Cieszyński – Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych wygrała firma AUTO-TRANS ASFALTY Sp. z o.o. z Gierałtowic. W ramach remontów nawierzchni w/w odcinków dróg powiatowych przebiegających przez gminę Chybie wykonane zostanie: frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni; lokalnie (w miarę stwierdzonych podczas prowadzenia remontu potrzeb) remont/uzupełnienie podbudowy z kruszywa i/lub betonu asfaltowego, wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, dowiązanie wysokościowe istniejących zjazdów oraz remont poboczy. Koniec tych prac zaplanowano do 20 sierpnia, ich wartość to ponad 1,3 miliona zł.Wójt Gminy Chybie - Janusz Żydek podpisał także umowę na poszerzenie ul. Słowackiego w Mnichu na odcinku od skrzyżowania z ul. Cieszyńską do skrzyżowania z ul. Topolową. Prace powinny rozpocząć się 7 maja, a zakończenie zaplanowano w połowie lipca. Tutaj wartość prac wynosi 54 tys. zł.

Kolejną inwestycją realizowaną przez gminę Chybie jest remont końcowego odcinka chodnika dla pieszych przy ul. Bielskiej. To pozostałość po dwóch etapach prac, wcześniej w tym rejonie ulicy modernizowana była również kanalizacja. Pozostało do wykonania kilkadziesiąt metrów chodnika. Prace powinny zakończyć się do 30 czerwca, a pochłoną niespełna 45 tys. zł.

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-27 12:18:23
zubermarek: Dziwne, że kilkadziesiąt metrów chodnika będą układać przez 2 miesiące .
2018-04-27 21:31:43
anetanetka1: A ja sie pytam kiedy będzie w końcu chodnik na ul. Wyzwolenia do ul. Podgroble???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: