Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie - będą nowe chodniki

Trwa budowa chodnika w rejonie skrzyżowania ul. Kopernika i Cieszyńskiej w Mnichu. Prace prowadzone są również w centrum Chybia.

Początkiem października przekazany został teren budowy pod chodnik dla pieszych, który ma powstać w rejonie skrzyżowania ul. Kopernika i ul. Cieszyńskiej. Umowa między gminą Chybie a spółką SOTM SP. z o.o. z Pawłowic, która realizuje zadanie, wynosi nieco ponad 71 tysięcy złotych. Przedmiotem umowy jest budowa ciągu pieszego w rejonie skrzyżowania ul. Kopernika i Cieszyńskiej, na którą składają się następujące roboty: budowa chodnika dla pieszych z kostki betonowej o szerokości 2 m oraz wykonanie zbiorczej komory żelbetonowej z przepustem.

- Powiat poszerzył nam pobocze wzdłuż ulicy Cieszyńskiej, dodano również barierki. To inwestycja oczekiwana od lat. My natomiast komunikujemy odcinek pieszy z ulicy Cieszyńskiej z chodnikiem przy ulicy Kopernika. Powstanie też tam przejście dla pieszych –
wyjaśnia wójt Chybia, Janusz Żydek. Chodnik ma zostać oddany do użytku w drugiej połowie grudnia tego roku.

Prace trwają również na części ulicy Bielskiej w Chybiu. Inwestycja podzielona została na dwa etapy. Położona zostanie nowa kostka brukowa na chodniku, uregulowane zostanie również odprowadzenie wody. W przyszłym roku nastąpi remont kolejnego odcinka chodnika. To droga powiatowa, ale tak, jak jest to przyjęte, chodniki remontują i budują gminy. Tak jest też w tym przypadku - dodaje wójt.

W tym przypadku prace rozpoczęły się początkiem listopada potrwają do końca grudnia. Ich koszt to 275 tys zł.

JB

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: