Chybianki najlepsze w województwie! Zawodnicy Lesznianki stanęli na podium!

W Jastrzębiu-Zdroju odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym. Po najcenniejsze krążki sięgnęły zawodniczki Cukrownika Chybie.

Chybianki triumfowały w zmaganiach drużynowych, a barwy klubowe Cukrownika reprezentowały Klaudia Bąk, Justyna Włodarczyk oraz Maja Kuboszek. W finale, po zaciętej walce, pokonały zawodniczki z Tarnowskich Gór i w zamian stanęły na najwyższym stopniu podium, ale również będą reprezentowały nasze województwo podczas Drużynowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Rzeszowie, w dniach 19-21 maja.

Klaudia Bąk wyjechała z Jastrzębia-Zdroju z aż trzema medalami. Zawodniczka Cukrownika sięgnęła po srebrny medal w grze indywidualnej, a w parze z Hanną Szymańską zdominowały rywalizację w deblu. Bąk przystąpi w Rzeszowie również do Indywidualnych MP, ponieważ na listach Polskiego Związku Tenisa Stołowej jest obecnie najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z woj. śląskiego.

W Jastrzębiu-Zdroju nie mogło zabraknąć tenisistów stołowych z Lesznianki. Błażej Lorc i Michał Pilch zakończyli Drużynowe Mistrzostwa Śląska ze srebrnymi krążkami, ustępując wyłącznie ekipie z Czechowic-Dziedzic. Obaj przystąpili do Indywidualnych Mistrzostw Śląska i obaj zdobyli brązowe medale w grze podwójnej. - W zawodach wystartowała jeszcze trójka naszych podopiecznych. Mateusz Lipowczan zajął miejsce w przedziale 17.-24. Nasze żaczki - Magda Byrtek i Wiktoria Cieślar – zakończyły „drużynówkę” w przedziale 5.-8., a w niedzielę indywidualnie zostały sklasyfikowane w przedziale 9.-16. W grze deblowej dotarły do ćwierćfinału – czytamy na oficjalnym fanpage’u Lesznianki.