Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chrystus przejdzie ulicami Strumienia

Będzie ostatnia wieczerza, modlitwa w Ogrójcu. Potem Chrystus weźmie krzyż na ramiona, uda się w długą i męczącą drogę. Drogę, która zakończy się śmiercią, aby zbawić świat. W Strumieniu po raz kolejny ulicami miasta przejdzie Droga Krzyżowa. Misterium Męki Pańskiej w tym mieście to już tradycja.

 

W Strumieniu wielkie przygotowania do Misterium Męki Pańskiej już na mecie. Już jutro – niedziela 25 marca – na ulicach miasta rozegrają się biblijne sceny męki Chrystusa. – Zaczynamy nietypowo. Zwykle rozpoczynaliśmy od sceny z Piłatem, teraz przy Sanktuarium św. Barbary odtworzona zostanie ostatnia wieczerza i wydarzenia w ogrodzie oliwnym. Dodaliśmy również scenę złożenia ciała Jezusa do grobu – mówi ks. Paweł Hubczak, inicjator plenerowych Misteriów Męki Pańskiej w Strumieniu. 

W sumie w przygotowaniach do misterium brało udział 40 osób. Sceny męki Jezusa odegrane będą przez ok. 70 aktorów,a jeśli dołożymy do tego dzieci mamy 150 osobowy zespół teatralny. 

Uczestnicy misterium będą mogli w bohaterach znaleźć siebie, bo choć scenariusz napisany został 2 tysiące lat temu, prawdy ukryte w Męce Pańskiej aktualne są do dziś. – W rozważaniach, znajdą się problemy i rozterki współczesnego człowieka – dodaje ks. Paweł Hubczak.

Plenerowe misteria, to coś więcej niż tylko piękne widowisko. To forma ewangelizacji. – To świadectwo. Pójdziemy ulicami miasta, będziemy śpiewać pieśni, głosić Ewangelię. I nawet jeśli ktoś zostanie w domu, nie będzie chciał uczestniczyć w misterium, usłyszy tę prawdę, a to bardzo ważne w czasie pasyjnym. Mam nadzieję, że poprzez naszą inscenizację poruszone zostaną ludzkie sumienia – dodaje wikariusz strumieńskiej parafii.

Misteria w plenerze to już strumieńska tradycja. Jutro – niedziela 25 marca o godz. 17.00 zobaczymy Mękę Pańską, 1 kwietnia – w Niedzielę Palmową na strumieńskim Rynku o godz. 12.00 będzie można podziwiać wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Misterium Zmartwychwstania zaplanowano też 7 kwietnia w Wielką Sobotę o godz. 19.30. 

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: