Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Choinka w Czeskim Cieszynie już stoi

W połowie listopada na rynku w Czeskim Cieszynie można już podziwiać świąteczną choinkę...

Po polskiej stronie Olzy choinki na rynkach i centrach miejscowości pojawiają się zwykle początkiem grudnia. W Czeskim Cieszynie świąteczna atmosfera już od kilku lat pojawia się w połowie listopada. W 2021 roku choinka również pojawiła się 18 listopada i zapowiada nadchodzące święta.

W tym roku drzewko z Czeskiego Cieszyna ma 11 metrów, została przystrojona łańcuchami świetlnymi i świecącymi gwiazdami. Tym samym rozpoczęła się dekoracja miasta - rozpoczęło ubieranie choinki na rynku w Czeskim Cieszynie. Zamontowano już łańcuchy świetlne i świetlne gwiazdy. Kolejnym krokiem będzie montaż świątecznych bombek – poinformował Czeski Cieszyn w mediach społecznościowych.

Na podobne atrakcje po Polskiej stronie mieszkańcy będą musieli poczekać jeszcze niespełna 2 tygodnie, jednak Czeski Cieszyn wcale nie jest liderem we wprowadzaniu świątecznych ozdób, w ujęciu globalnym. Tradycja ozdabiania wystaw bombkami, czy stawiania choinek i iluminacji świątecznych zaraz po 1 listopada króluje w wielu dużych miastach (zgodnie z obserwacjami w Europie przodują Paryż i Londyn). Przykładów nie trzeba jednak szukać daleko – w centrach handlowych w pobliskim Bielsku-Białej świąteczna atmosfera również zapanowała już początkiem listopada.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-20 00:15:47
nowak: No i dobrze. Lepiej późno niż wcale.
2021-11-20 08:28:03
Oko: W jednej z duńskich miejscowości już od kilku lat nie stoi. Muzułmańska większość w radzie miasta, nie zgodziła się na dofinansowanie postawienia choinki.
2021-11-21 18:22:00
tom lem: ... taaaaa!!! różnica przede wszystkim taka, że większość po polskiej stronie świętuje Boże Narodzenie a pozostali włącznie z czeskim Teszynem, oczekują przyjścia Dziadka Mroza, w nadziei że zawalczy z klimatem ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: