Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chodzą na medal

Nordic Walking to nie tylko rekreacyjne chodzenie z kijami. W tym, coraz popularniejszym w Polsce sporcie, rozgrywane są również ogólnopolskie zawody. W ubiegłą sobotę, 6 października 2012, przedstawiciele skoczowskiego klubu Nordic Walking ''Włóczykije'' wywalczyli w Gdańsku podczas finału Pucharu Polski w Nordic Walking tytuły: Mistrza i Wicemistrza oraz IV miejsce.

06.10.2012r. odbył się finał Pucharu Polski w Nordic Walking.: - Po Polanicy, Inowrocławiu, Pakości, Osielsku, Barlinku i Hajnówce nadszedł wreszcie Gdańsk, gdzie w niedzielę 06 października 2012r. odbył się Finał Pucharu Polski W Nordic Walking 2012. Na starcie stanęło 435 uczestników zbierających punkty podczas całego cyklu Pucharu. Włóczykijów ze Skoczowa reprezentowała tradycyjnie trójka zawodników, którzy podczas wszystkich marszów plasowali się w ścisłej czołówce i zdobywali zaszczytne pozycje na podium. Tegoroczny Puchar Polski Włóczykije ze Skoczowa uważamy za udany,aczkolwiek z roku na rok zmagania są coraz większe z uwagi na coraz większą ilość startujących zawodników - podsumowuje Zbigniew Jaworski z Klubu Nordic Walking Włóczykije Skoczów.

Ostatecznie zawodnikom ze Skoczowa udało się zdobyć następujące miejsca:
 
Mistrza Polski w kategorii Juniorów do lat 17 na dystansie 5km zdobył Mateusz Wojnar.
II-Wice Mistrz  Polski w klasie 60+ na dystansie 10km zdobył Zbigniew Jaworski.
IV miejsce w Pucharze Polski w klasie Młodzików wywalczył Sebastian Szczotka.

 

Klub Nordic Walking „Włóczykije” powstał z inicjatywy kilku zapaleńców w listopadzie 2009r. Początkowo skupiał 5-9 osób, z biegiem czasu grupa powiększyła się. Klub Nordic Walking „Włóczykije" bierze udział w imprezach organizowanych przez inne organizacje działające na terenie całego kraju, takich jak: Puchar Polski NORDIC WALKING, Mistrzostwa Polski NORDIC WALKING, Mistrzostwa Beskidów NORDIC WALKING, Mistrzostwa Śląska NORDIC WALKING  i inne.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: