Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chirurgia nadal nie pracuje

Szpital Śląski w Cieszynie poinformował, że przedłuża termin zawieszenia działalności oddziału chirurgi dziecięcej. W lutym dyrekcja podjęła decyzję, że oddział nie będzie pracował do 15 maja. Wiadomo już, że taka sytuacja potrwa jeszcze trzy przynajmniej miesiące.

- Dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie informuje, że czasowe zaprzestanie udzielania świadczeń zdrowotnych w oddziale chirurgicznym dla dzieci, zostaje przedłużone do 15. 08.2019 r.- widnieje na stronie Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Jak udało nam się dowiedzieć powodem są nadal braki kadrowe. Jednocześnie placówka informuje, że chorzy mogą korzystać z pomocy Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku oraz Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. JP II w Katowicach.

Przypomnijmy, że decyzję o tymczasowym wstrzymaniu przyjęć na oddział podjęto kilka miesięcy temu po tym, jak doszło do konfliktu między pracującymi tam lekarzami, a dyrekcją placówki. Ostatecznie personel złożył wypowiedzenia z pracy i 16 lutego chirurgia zawiesiła działalność.

Czesław Płygawko, dyrektor cieszyńskiej placówki uspokajał w lutym, że zmodernizowany szpitalny oddział ratunkowy jest w pełni przygotowany do udzielenia pomocy małym pacjentom. - Jeżeli nie będziemy w stanie udzielić pomocy np. w przypadku wielonarządowego urazu, wówczas taki pacjent zostanie przewieziony do ośrodka wyższej referencyjności - tłumaczył wówczas dyrektor. Zasady te obowiązują nadal.

anszaf

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-16 16:40:01
krzysztof.mm: chirurgia nie pracuje, natomiast pełne ręce roboty ma PiS-owska policja - właśnie dostała najnowsze partyjne rozkazy: "Polecam informować niezwłocznie o wszelakich doniesieniach n.t. odtwarzania filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego >Tylko nie mów nikomu<" +++ nieco starszym czasy głębokiej komuny się przypominają, młodzi niech patrzą, słuchają i się uczą - od swych ojców i dziadków, jak sobie z taką patologią ustrojową państwa radzić
2019-05-17 13:52:43
donekT: Śpiąca moderacja jeszcze o czymś zapomniała.
2019-05-19 14:15:23
doler: I do póki nie będzie reformy szkolnictwa wyższego lekarzy nie będzie. Niedopuszczalne jest że kształcimy na naszych uczelniach lekarzy
2019-05-19 14:18:54
doler: Inżynierów ktorego koszt siega kilkaset tysięcy zł a oni po studiach wyjeżdżają za granicę. Powinny byc z studentami podpisywane kontrakty my cie wyszkolimy ale za to masz obowiązek pracy w pl przez x lat. I mieliśmy by po problemie.
2019-05-19 21:02:56
krzysztof.mm: póki co na marne poszły pieniądze, za które próbowano dolera nauczyć języka polskiego
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: