Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chcą fotoradaru przy drodze wojewódzkiej

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Zebrzydowice, radny Eugeniusz Lose zwrócił uwagę na likwidację fotoradaru, przy Szkole Podstawowej w Kończycach małych. W swojej interpelacji zwracił uwagę na to, iż w jego opinii jest tam potrzebny i spełniał swoją rolę.

Eugeniusz Lose  pyta w piśmie, czy Gmina będzie mogła wystąpić do Inspekcji Ruchu Drogowego o ponowne zamontowanie radaru przed szkołą w Kończycach Małych.

Jak wyjaśnia w odpowiedzi radnemu Wójt Gminy Zebrzydowice, okazuje się, że ZDW Katowice jako zarządca tej drogi wystąpił do UG Zebrzydowice z wnioskiem odsprzedaży Gminie urządzenia, gdyż masz ten nie został przejęty do użytkowania przez Delegaturę Śląska Głównego Inspektora Drogowego. ZDW jednocześnie poinformowało, że jeżeli gmina nie przejmie radaru, to zostanie on zlikwidowany (i tak się stało – przyp.red).

Gmina nie przejęła urządzenia, jednak poinformowała, że widzi zasadność jego istnienia w tym miejscu, jako element służący poprawie bezpieczeństwa użytkowników drogi. Z tego też powodu gmina poprosiła o  ponowne podjęcie działań zmierzających do jego przekazania Delegaturze Śląskiego Głównego Inspektora Drogowego.

Wójt Gminy wyjaśnił także, że gmina nie zgodziła się na odkupienie masztu, gdyż nie był zlokalizowany w ciągu drogi, która podlegałaby utrzymaniu i administrowaniu przez gminę. Poza tym gmina nie posiada urządzenia pomiarowego ani służb do egzekwowania przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

(red) 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-05-09 21:10:38
Przepierón: A do kogo należy ta barierka (żółto-czerwona) wzdłuż drogi ? Pewnie nikt nie wie , hahahahaha
2015-05-09 23:27:04
mstudnicki: Przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Katowickiej w Cieszynie też zlikwidowano fotoradar, co było dużym błędem. To tylko kolejny dowód tego, iż fotoradary nie są od tego, aby poprawiać bezpieczeństwo, lecz ograbiać kierowców. Ilekroć tam przejeżdżam, widzę, jak duży problem mają dzieciaki, aby przejść przez oznakowane pasy. Większość samochodów jeździ tam ok. 80 km/h (bo przecież jest z górki i trzeba rozpędzić się przed następną górką) i nawet tiry nie zwalniają Przy takich szkołach fotoradary powinny być obowiązkowe.
2015-05-10 14:07:38
babior15b: W takich miejscach nie fotoradar jest rozwiązaniem a np. sygnalizacja świetlna. Dlaczego przy szkole na przejściu dla pieszych nie może powstać system, który po kliknięciu jednego guzika pozwoli na bezpieczne przejście dziecka przez drogę... ?
2015-05-12 14:32:06
lukmad7813: racja uważam że każde przejście na głównej drodze powinno być z sygnalizacją na guzik i kamerą która w razie potrącenia wyjaśniała by kto ewentualnie znajdował się na czerwonym<br />
2015-05-17 21:20:08
kokoteczek: Obowiazkowo w tym miejscu foto radar powinien byc nadal!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: