Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ceramiczne cudeńka

Do 15 stycznia w Muzeum ''Zbiory Marii Skalickiej'' oglądać można ciekawą wystawę. Na ekspozycji zatytułowanej RAZ NA LUDOWO pokazano ceramiczne cudeńka inspirowane koronką, wycinankami, kobiety w strojach ludowych, a także prace ukazujące obrzędowość związaną z porami roku. Są także obrazy-mozaiki, czy ceramiczne cudeńka, jak jabłka czy ceramiczny cembrzyk wzorowany na drewnianym.

 Misterność tego, co wydobyć można z gliny zadziwia i zachwyca. Autorką tych cudeniek jest Gabriela Zbrońska z pracowni ceramiki Cieszyńskiego Ośrodka Kultury, a także inne osoby uczestniczące w zajęciach tej pracowni. 

- Kiedyś widziałam tą wystawę w Cieszynie. U nas była wtedy wystawa pięknych prac wykonanych pod kierunkiem Dariusza Gierdala przez kuracjuszy sanatorium Równica, dokonałyśmy więc zamiany – nasza wystawa pojechała do cieszyńskiego Domu Kultury, a ta ceramiczna przyjechała do naszego muzeum – mówi kierująca placówką Irena Maliborska ciesząc się z owocnej współpracy wymiany kulturalnej pomiędzy kierowanym przez nią Muzeum, a cieszyńskim Domem Kultury. Dodaje, że Muzeum współpracuje także z uniwersytetem Śląskim w Cieszynie, z Książnicą Cieszyńską, a także z innymi placówkami kulturalnymi już z poza regionu, jak Muzeum Historii Regionu w Katowicach. 

Wystawę oglądać można w godzinach otwarcia muzeum, czyli od 11.00 do 16.00. Idealna propozycja na urozmaicenie na przykład sobotniego spaceru po Ustroniu. 

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: