Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Celebryci lubią fale

Fale na mokro, fryzury ślubne i konsumenckie - to zadanie, z którymi musieli się zmagać młodzi adepci sztuki fryzjerskiej podczas VIII Fryzjerskiego Pucharu Beskidów, który odbył się w Skoczowie.
Blisko osiemdziesięciu adeptów sztuki fryzjerskiej przyjechało w miniona niedzielę do Skoczowa. Odbywał się tutaj ósmy Beskidzki Konkurs Młodych Fryzjerów. W dużej sali restauracji Nowa, młodzież pokazywała swoje umiejętności.
 
Mamy młodzież z całego regionu Podbeskidzia. Zazwyczaj na konkursach młodzi fryzjerzy muszą przygotować trzy fryzury. Są to czesanie fal na mokro, fryzura ślubna. Trzecia konkurencja to wykonanie fryzury konsumenckiej – awangardowej. – mówi Beata Polak jedna z organizatorek konkursu
 
Cieszy, że tak wiele młodych osób chciało wystartować - zauważa Małgorzata Ditrich, przewodnicząca jury skoczowskiego konkursu. Każdy mógł wybrać, w czym czuje się mocny. Dlatego każda z fryzur jest osobno punktowana i nagradzana. Najwięcej osób zdecydowało się wykonać fryzurę weselną. – dodaje.
 
Wyciskanie fal na mokro, choć to popularne fryzury z lat dwudziestych minionego wieku, to jak zaznacza Ditrich i dzisiaj są one wykonywane. Co więcej, są na tyle trudne do zrobienia, że młodzi fryzjerzy muszą je przygotować podczas egzaminu czeladniczego. Takie umiejętności trzeba posiadać, to klasyka. Fale wykorzystuje się w fryzurach wieczorowych, często zamawiają je celebryci – dodaje Ditrich.
 
 
Dobre wyczesanie włosów, kształt całej bryły i ozdoby, jednak nie aż tyle, by miało się odczucie przesytu – na to jury zwracało uwagę patrząc na fryzury ślubne. W tej chwili do takiej fryzury bardzo często wykorzystuje się elementy warkoczy, plecionek, do tego jakiś lok, czy jakiś element wyczesany. To się w całości bardzo dobrze komponuje. – dodaje przewodnicząca jury.

To nie jest łatwy zawód, trzeba mieć dobry kontakt z klientem – zauważa Kinga Kantyka z Żywca, która zdobyła pierwsze miejsce za fryzurę konsumencką. W wykonaniu Kingi nieco awangardowej, bo z farbowanymi włosami na pomarańczowo i z elementami irokeza
 
 
W konkursie zdecydowaną większość stanowiły dziewczyny. Panowie są bardzo dobrymi fachowcami, ale nie wszyscy – zaznacza Ditrich. Tak się przyjęło, że panie mocno ciągną do stylistów. Uważają, że jeżeli pan mnie uczesze, to będę dobrze wyglądać. Jednak jestem ostrożna z takimi osądami – kończy Ditrich.
 
Poszczególne miejsca w konkursie zajęli:
Wyciskanie fal na mokro:
1. Monika Pułka, 2.Kludia Salachna, 3. Justyna Rucka.
 
Fryzura ślubna
1. Katarzyna Sojka, 2. Lena Czechowicz, 3. Anna Sikora
 
Fryzura konsumencka
1. Kinga Kantyka, 2. Krzysztof Pilch, 3. Katarzyna Woszczyk
 
Jan Bacza
 
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: