Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

CARBOMONT - SEMINARIUM

26 czerwca 2003 r. o godzinie 11:00 w centrum konferencyjnym "Malwa" w Brennej ul. Jatny 11 odbędzie się seminarium organizowane w ramach międzynarodowego projektu CARBOMONT "Wpływ zmian użytkowania gruntów na źródła, receptory i strumienie węgla na obszarach górskich Europy" realizowanego w 5. Programie Ramowym Unii Europejskiej.

Gmina Brenna jest jednym z 13 obszarów badawczych, a realizatorem polskiej części Projektu jest Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach.
W celu uwzględnienia zróżnicowanych warunków ekologicznych, społeczno-ekonomicznych i politycznych w skali europejskiej projekt CARBOMONT realizowany jest w 13 punktach badawczych znajdujących się w różnych miejscach Europy, m.in. w austriackich, bawarskich, szwajcarskich oraz włoskich Alpach, włoskich Apeninach, hiszpańskich Pirenejach, Pogórzu Szkockim (Scottish Highlands), szwedzkich Scandes, fińskich Fjeld Lappland oraz Beskidach . W każdym z wybranych miejsc prowadzona jest analiza porównawcza ekosystemu ze szczególnym uwzględnieniem sekwestracji węgla i rozdziału strumieni w niezalesionych ekosystemach o różnych formach zagospodarowania (łąki, pastwiska, krzewy karłowate, obszary nie zagospodarowane). W każdym z miejsc badane są co najmniej dwie formy użytkowania terenu. Przewiduje się, że zmiany w użytkowaniu gruntu mogą mieć znaczny wpływ na wielkość strumienia węgla ze względu na modyfikowanie dostępności azotu.
źródło: brenna.org.pl/
dodał: J.P.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: