Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cały rynek śpiewał z Tą Grupą

Tradycją stało się już wspólne śpiewanie polskich kolęd na czeskocieszyńskim Rynku. Tym razem świąteczne pieśni rozbrzmiewały 16 grudnia.

Na ustawionej na rynku scenie śpiewał Kameralny Zespół Śpiewaczy TA GRUPA. A że płynące ze sceny kolędy znają chyba wszyscy, to śpiew rozbrzmiewał również w zgromadzonym pod sceną tłumie. Ludzi przyszło niemało. Świąteczną atmosferą raczyły się całe wielopokoleniowe rodziny. Niektórzy seniorzy zasiedli na przyniesionych z domów składanych krzesełkach turystycznych, wnuczęta co chwila podbiegały do przechadzających się na szczudłach olbrzymich aniołów lub owiec będących elementem ustawionej nieopodal sceny szopki.

Organizatorzy, którymi oprócz Zespołu Śpiewaczego „TA GRUPA” były Miejscowe Koła PZKO Czeski Cieszyn Centrum i Osiedle zadbali nie tylko o strawę duchową. Halina i Henryk Branni częstowali zgromadzonych pod sceną grzańcem domowej roboty, którego przygotowali 15 litrów, a Janina Procner i Anna Piszkiewicz z Klubu Kobiet PZKO świątecznymi pierniczkami własnej, domowej roboty, każda według własnego przepisu.

Po „Tej Grupie” na scenie pojawił się reprezentacyjny zespół folklorystyczny Miasta Czeskiego Cieszyna „Slezan”. Nim jednak repertuar zmienił się na czeskojęzyczny oba chóry wspólnie zaśpiewały dwie kolędy – „Dej Pón Bóg dobry” i „Nad Betlejem ciemna noc”.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: