Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cała wieś przy kominku

Przestrzenne wnętrze, funkcjonalne pomieszczenia, kominek. To nie opis luksusowego obiektu turystycznego, a wnętrza budynku rekreacyjnego, który zastąpił starą stodołę. Budynek mieści się przy boisku Ludowego Klubu Sportowego w Zabłociu.

- Tu można organizować imprezy plenerowe, zabawy, a nawet czytanie bajek przy kominku. Jestem bardzo zadowolona, że taki obiekt powstał w naszej gminie
– mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.


Na dole budynku znajduje się przestrzenny holl z kominkiem i kuchnia. Zaplecze kuchenne jest tak wybudowane, aby można z niego było korzystać zarówno na imprezach plenerowych jak i tych, które odbywać się będą w środku, na tej samej zasadzie działają toalety.  U góry swoje miejsce znajdzie świetlica środowiskowa. Na dole będą odbywać się spotkania, zebrania wiejskie czy imprezy kulturalne. Tu ma tętnić życie przez cały rok. 

- Zostając burmistrzem założyłam sobie wspólnie z radą, że w każdym sołectwie powstanie inwestycja zrealizowana z dofinansowaniem środków unijnych. W Drogomyślu zmodernizowaliśmy budynek szkoły i zbudowaliśmy Miasteczko Ruchu Drogowego, w Pruchnej rozbudowaliśmy salę widowiskową i powstało Gminne Centrum Integracji Wsi. W Zbytkowie zostało zmodernizowane przedszkole i plac zabaw, a w Bąkowie planowana jest modernizacja sali OSP. W każdym sołectwie mamy lub tworzymy place zabaw, gdzie mieszkańcy się integrują - dodaje Anna Grygierek.

Przy nowym budynku w Zabłociu powstanie też plac zabaw i grill zewnętrzny. Cały obiekt ma 280 m. kw. Realizacja projektu kosztowała ponad milion złotych połowa tej kwoty pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Dorota Kochman

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: