Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Było patriotycznie!

21. Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek przeszedł do historii Strumienia.

W przeglądzie wzięły udział 4 grupy: „Pracowite Pszczółki” z Przedszkola w Zbytkowie ( opiekun: Pani Dominika Szymoszek), „Biedronki” z Przedszkola w Drogomyślu (opiekun: Pani Marzena Klajmon) „Kotki” z Przedszkola w Strumieniu (opiekun: Renata Zaręba – Polok), „Skrzaty” z Przedszkola w Strumieniu  (opiekun: Pani Lucyna Mazurek).

- Uczestnicy pięknym śpiewem  pokazali, że pieśń patriotyczna jest wciąż “żywa”, a młode pokolenie zna i kocha swoją ojczyznę. Celem przeglądu, który odbywa się co roku w listopadzie jest popularyzacja wśród dzieci dawnej i współczesnej pieśni patriotycznej, podkreślanie ważnych rocznic historycznych, rozbudzanie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu oraz kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej – informuje gmina Strumień.

Komisja konkursowa w składzie:  Bogusław Żydek Dyrektor MGOK w Strumieniu, Bożena Matula emerytowana nauczycielka, Zofia Krzempek emerytowana nauczycielka zdecydowała, że zwycięzcą tegorocznego przeglądu została grupa „Pracowite Pszczółki” z Przedszkola w Zbytkowie. Grupa będzie reprezentowała gminę Strumień w kolejnym diecezjalnym etapie konkursu.Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Strumienia, Anny Grygierek.

 

KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-22 16:50:09
Po Prostu: wypisz wymaluj jak na akademii szkolnej za komuny, po prostu
2021-11-22 17:48:01
Marx.: "Na czym polegał fenomen Oskara Dirlewangera, że do dzisiaj opowieść o nim i jego jednostce rozpalają wyobraźnię wielu ludzi?" - takim zdaniem IPN reklamuje książkę o nazistowskim zbrodniarzu wojennym.
2021-11-22 17:48:38
Marx.: jest patriotycznie...
2021-11-22 17:49:03
Marx.: "Dzieci stały w holu i na schodach. Dużo dzieci. Rączki w górze. Patrzyliśmy na nie kilka chwil, zanim wpadł Dirlewanger. Kazał zabić. Rozstrzelali je, a potem po nich chodzili i rozbijali główki kolbami. Krew ciekła po tych schodach. Tam w pobliżu jest teraz tablica, że zginęło trzysta pięćdziesięcioro dzieci. Myślę, że było ich więcej, z pięćset". ----- To fragment relacji Mathiasa Schenka, członka oddziałów szturmowych SS w powstaniu warszawskim.
2021-11-22 19:38:10
jasper: Tesknota za komuna ? a wydawalo sie, ze to se na wrati.
2021-11-23 07:19:05
jasper: Komunisci minusuja! I nawet wiem kto ! Byli z ZOMO i PZPR - partyjni dzialacze.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: