Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Burmistrzowie z prezydentami

Mieczysław Szczurek burmistrz Cieszyna, oraz Vit Slovaczek starosta Czeskiego Cieszyna gościli w czwartek u Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Okazja była szczególna, bowiem w Pałacu wydano specjalny obiad na cześć Prezydenta Republiki Czeskiej Vaclava Klausa i jego małżonki.
O godzinie 19.30 para prezydencka z Czech została podjęta uroczystym obiadem w Pałacu Prezydenckim. W obiedzie tym uczestniczyli także Burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek oraz Starosta Czeskiego Cieszyna Vit Slovacek.
Prezydent zaprosił do siebie na ten wieczór włodarzy miast, w których współpraca sąsiedzka dobrze się układa - mówi burmistrz Szczurek. Po części oficjalnej była okazja do rozmów między prezydentami a zaproszonymi gośćmi. Jak dodaje Szczurek - prezydenci żartowali, że mają wreszcie Cieszyn w komplecie.
 
 
 
Prezydent RC Vaclav Klaus spotkał się wczoraj także z marszałkami Sejmu i Senatu: Ewą Kopacz i Bogdanem Borusewiczem. Złożył kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Była to trzynasta wizyta - i prawdopodobnie ostatnia - wizyta Vaclava Klausa w Polsce. W styczniu przyszłego roku w Republice Czeskiej odbędą się pierwsze bezpośrednie wybory prezydenckie.
 
JB
źródło: OX.PL/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: