Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Burmistrz Strumienia z absolutorium

Podczas majowej sesji Rady Miejskiej w Strumieniu radni jednogłośnie udzielili absolutorium Burmistrzowi za wykonanie budżetu gminy Strumień w 2017 roku.

Udzielenie absolutorium poprzedziła wnikliwa analiza sprawozdań z realizacji dochodów i wydatków gminy, sprawozdań z pracy jednostek podległych oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, która była bez uwag. Udzielenie absolutorium oznacza, że Rada pozytywnie oceniła działania Burmistrza i podległych jednostki i instytucji w zakresie realizacji wydatków i dochodów Gminy w ubiegłym roku.

Kwota wykonanych dochodów za 2017 rok wyniosła 51 427 474,15 zł (99,53% planu), zaś kwota wykonanych wydatków wyniosła 50 413 846,37 zł (93,72% planu). Na koniec 2017 roku osiągnięto nadwyżkę operacyjną w wysokości 6 588 260,09 zł informuje UG w Strumieniu

- W minionym roku w gminie Strumień zostały zrealizowane zadania i przedsięwzięcia inwestycyjne we wszystkich miejscowościach. Konsekwentnie realizuje obrany model współpracy z Radą Miejską – na bieżąco, konsultowałam z Radą wszystkie moje plany. Myślę, że jednogłośne udzielenie mi absolutorium to także znak, że radni czują się współodpowiedzialni za ten budżet i jego wykonanie. Dziękuję wszystkim za okazane zaufanie i wspieranie moich działań. Radnym, sołtysom, a przede wszystkim współpracownikom, jak i również mieszkańcom – komentuje Anna Grygierek Burmistrz Strumienia.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: