Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Burmistrz ograniczył kiełbaski

Nie będzie dodatkowych lokali gastronomicznych w parku za placem Hoffa w Wiśle. Tradycyjnie, w sezonie letnim, deptak prowadzący do amfiteatru pełen był budek z różnymi smakołykami. Jednak zgodnie z zarządzeniem burmistrza, handel w tym miejscu ograniczono.
Kołacze, żelki na wagę, kiełbaski z grilla, gofry, zapiekanki, lody, napoje - i wszystko co tylko można jeszcze spotkać w miejscach gdzie przebywa wielu turystów - to zazwyczaj kojarzyło się z głównym deptakiem prowadzącym od wiślańskiego rynku w stronę amfiteatru. Część z punktów gastronomicznych to stałe obiekty, które świadczą usługi od początku sezonu do jego końca. Jednak część punktów to niewielkie kramy, które handlują tylko kiedy jest pogoda - a w związku z tym i turyści.
 
Jednak od tego lata, w takich małych budkach przekąski będzie można kupić tylko podczas dużych imprez. Dodajmy dwóch. W trakcie trwania Tygodnia Kultury Beskidzkiej oraz podczas Pikniku Country. Taka jest decyzja burmistrza Wisły, Jana Poloczka.
 
Nie wycofałem się z umów, tylko ograniczyłem handel poza punktami stałymi - wyjaśnia Poloczek. Zdaniem burmistrza wpływ na taką decyzję miała analiza sytuacji w mieście. Stałe punkty gastronomiczne pozostają bez zmian. Małe, dodatkowe budki pojawią się tylko podczas dużych imprez, kiedy jest natłok turystów.
 
 
 
 
Nie jestem zwolennikiem robienia z parku głównej restauracji wiślańskiej. - przekonuje Poloczek. Jego zdaniem, jako burmistrz musi pamiętać zarówno o tych, którzy handlują w parku ale i o tych, którzy prowadzą restauracje czy bary nieco dalej od amfiteatru.
 
Zdaniem burmistrza, choć miasto otrzymuje pieniądze w postaci opłat handlowych od właścicieli małych kramów, to jednak trzeba mieć na uwadze też tych, którzy do miejskiej kasy wpłacają podatki przez cały rok. I to zarówno kiedy w mieście jest wielu turystów, jak i w trakcie martwego sezonu.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: