Burmistrz Cieszyna o wsparciu dla rodzin

Program ''Rodzina 500 plus'', ogólnopolska i cieszyńska Karta Dużej Rodziny, żłobki i przedszkola, wyprawka dla każdego nowego mieszkańca - tak, Cieszyn wspiera rodziny. Dzieci są bogactwem społeczeństw - podkreśla włodarz, który na ostatniej konferencji prasowej podsumował m.in. program ''Rodzina 500 plus''.

Ogólnopolski program „Rodzina 500 plus” zaczął funkcjonować od 1 kwietnia 2016 roku. Jak informuje cieszyński magistrat w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2016 roku z 500 plus skorzystało 2094 rodzin (świadczenia przyznano 3061 dzieciom). W tym czasie wypłacono blisko 13 mln zł. Burmistrz wielokrotnie podkreślał, iż program 500 plus jest realizowany w Cieszynie płynnie i bez żadnych problemów. Na ostatniej konferencji prasowej pokusił się o podsumowanie minionego roku. Rok 2017 to wzrost liczby osób korzystających z programu 500 plus. Skorzystało z niego 2441 rodzin. Świadczenia przyznano 3496 dzieciom. Wypłacona kwota przekroczyła 18 mln zł – zwracał uwagę Macura. 

Włodarz wspomniał również o ogólnopolskiej, ale i cieszyńskiej Karcie Dużej Rodziny. Cieszyńską Kartę wprowadziliśmy w roku 2016. Korzysta z niej blisko 2 tys. osób – dodał Ryszard Macura.

Kolejną formą wsparcia dla rodzin o której mówił włodarz jest system opieki nad dziećmi w postaci żłobków i przedszkoli. W Żłobkach Miejskich mamy 250 miejsc. Znaczną liczbę tych miejsc zajmują również dzieci spoza Cieszyna. To pokazuje, że miasto jest bardzo dobrze przygotowane by pomóc, zwłaszcza młodym małżeństwom, w sprawowaniu opieki nad dziećmi. W przedszkolach systematycznie w ostatnich latach powiększaliśmy liczbę miejsc. Aktualnie jest ich 955. Dodatkowo cały system uzupełniają placówki niepubliczne – podkreślał włodarz. 

Nabór do przedszkoli rozpoczął się 27 lutego i potrwa do 15 marca do godziny 15:00. Listy przyjętych dzieci zostaną opublikowane 25 kwietnia. Następnego dnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. 

Ryszard Macura wspomniał również o prezentach dla maluchów. Każdy nowy mieszkaniec Cieszyna otrzymuje bowiem od miasta wyprawkę w postaci pamiątkowego albumu i drobnego upominku, zaś na rodziców czeka list gratulacyjny. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-11 10:26:04
MarcinekCh81: Burmistrzu nie pleć bzdur!! zajmij się lepiej sprawą wielu rodzin z powiatu cieszyńskiego, które dlatego, że pracują poza granicą Polski (Trzyniec, Czeski Cieszyn, Nosovice, Ostrava itd) nie dostają twojego PISowskiego 500 plus. To tylko propaganda obecnie rządzących, która się nie sprawdza. Ludzie pracujący zagranicą (za miedzą mówiąc po naszymu) czekają od sierpnia na decyzje w sprawie 500 plus i to na 2 dziecko na które miało być bez żadnych formalności!!! Cały PIS i ich bajki
2018-03-11 16:48:19
bronek91: Ktoś w końcu musi służyć jako żywa siła pociągowa gwarantująca PKB na zachodzie i ktoś musi utrzymywać wojska USA rotacyjnie stacjonujące w Polsce. W końcu Banksterki i Deweloperki muszą ciemiężyć patrz niewolić kolejne generacje Polaków.... 500 plus, choć potrzebne, niestety bezalternatywny program utrzymanie w miarę stałego wzrostu demograficznego w Polsce... Pułapka średniego dochodu, nie gwarantuje utrzymania demografii. Bez której polska kolonialna gospodarka, produkująca głównie na potrzeby Niemiec i całkowicie uzależniona od wsparcia z UE, de facto się załamie....

Aż dziwne, iż nikt tego nie zauważa, POPiS z dokładkami stanowi jeden reżym polityczny z różnymi odcieniami, żeby sztuczny konflikt był i w oparciu o coś mógł się organizować target. Ostatnia tak zwana rekonstrukcja rządu w pełni utwierdziła mnie o jedności POPiSu.

Tam mnie zastanawia, dlaczego krytycy PiS na ox właśnie przedstawionych w tym komentarzu treści nie grilują tylko skupiają się na szkalowaniu religii, głównie KK???? Czyżby skutki odrobionej lekcji z upadku poprzedniego reżymu???

Ciągłość biologiczna narodu jest najważniejsza. Oby tylko demografia służyła dla wzrostu Polski a nie dla ciemiężenia kolejnych pokoleń Polaków, ich poniżania i zaszczepiania genu niższości.
2018-03-14 15:32:21
remek s: z programem 500 jest wszystko ok. wiadomo, wymaga dopracowania, ale nie od razu Rzym zbudowano. Może nie pomógł jeszcze wszystkim tym, którzy na to zasłużyli ale z czasem powinien i tam dotrzeć. Niepotrzebna jest też nagonka. jak czasem przeglądam https://program500plus.org.pl/ to widzę coraz więcej budujących historii.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją