Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bulwar pięknieje

Trwają prace remontowe na wiślańskim deptaku przy ulicy 1 Maja. Skorzystają piesi, zmieniło się również miejsce wjazdu taksówek w ten rejon.

Od kilku tygodni rozkopany jest deptak w centrum Wisły, trwa remont odcinka ulicy 1 Maja od Domu Handlowego ‘Świerk’ w stronę ulicy Kolejowej. To całkowita przebudowa tego miejsca, powstaną nowe chodniki, jezdnia oraz zatoczka postojowa Taxi.

- To pierwsza część przebudowy całego odcinka
– zaznacza burmistrz Wisły Tomasz Bujok. Jak dodaje, kolejne prace mają postępować w przyszłości w stronę ulicy Stalmacha i Wodnej. Ona sama ma zostać wyremontowana w tym roku. – To kolejny element rozbudowy, który wpłynie na uporządkowanie w centrum miasta – mówi Bujok.

W całości jest to inwestycja gminna, oprócz nowych chodników zmiany także pod ziemią. Wymieniane są wszystkie sieci techniczne biegnące wzdłuż drogi. Pod ziemię trafią również kable elektryczne, które do tej pory wisiały nad głowami przechodniów.

- O tej inwestycji mówiono w mieście już od kilkunastu lat. Cieszę się że udało się ją zrealizować. Łączny koszt robót to około 800 tysięcy złotych – zaznacza burmistrz. Główną zmianą na tym odcinku będzie również nowa organizacja ruchu dla pojazdów taxi. Nie będą one już wjeżdżały i wyjeżdżały ulicą Bolesława Prusa.

- Z powodu dużej ilości pieszych, chcemy zmniejszać ruch samochodów w tej okolicy, dlatego taksówki wjazd będą miały w okolicach tzw. ‘bunkrów’ jest tam więcej miejsca oraz będą miały plac manewrowy – wyjaśnia burmistrz. Prace na tym odcinku powinny zakończyć się w najbliższych dniach.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-07-02 23:35:34
Burak: No niestety nie jest tak pięknie.<br />Kanalizacja deszczowa nie została rozbudowana, a była niewydolna.<br />Usunięto pasy zieleni i drzewa które skutecznie redukowały efekt echa. Teraz jest w tym rejonie ulicy 1-go Maja jest znacznie dotkliwszy hałas.<br />Taksówki wracają na miejsce z przed około 30 lat ? Przecież dlatego, że ich obecność w tym miejscu stanowiła problem społeczny przeniesiono je pod dworzec PKP, a ulica 1-go Maja została zamknięta zatoką.<br />Postój dla taksówek pod PKP wybudowano, wtenczas, za publiczne pieniądze.<br />Jest niezrozumiałym dlaczego postój taksówek w Wiśle musi być gęściej niż 100 metrów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: