Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Budżet obywatelski w Cieszynie - głosowanie rozstrzygnięte

300 tys. zł - tyle środków było do rozdysponowania w ramach budżetu obywatelskiego w Cieszynie. Spośród 9 propozycji wygrały 2 projekty: Piastowskie - Mini Strefa Sportu i Rekreacji oraz Ogródki bez granic na Wzgórzu Zamkowym.

Procedura budżetu obywatelskiego odbyła się w tym roku po raz pierwszy w Cieszynie. Na wybrane zadania, które zostaną sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2015 roku przeznaczono 300 tys. zł. W dniach od 13 do 20 października br. zostało przeprowadzone głosowanie na 9 propozycji projektów. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy mieszkańcy Cieszyna. Swój głos na wybrany projekt można było oddać wrzucając do specjalnej urny w Ratuszu wypełnioną i podpisaną kartę do głosowania. Istniała również możliwość głosowania korespondencyjnego bądź elektronicznego.

Po zakończeniu głosowania  21 października i 3 listopada odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego. Dokonano wówczas podsumowania i opracowania wyników głosowania. W sumie oddano 1 701 głosów. W tym stwierdzono, iż 12 nie spełnia wymogów formalnych. Ostatecznie najwięcej głosów otrzymały następujące projekty: Piastowskie – Mini Strefa Sportu i Rekreacji przy ul. Skrajnej oraz Ogródki bez granic na Wzgórzu Zamkowym.

Piastowskie – Mini Strefa Sportu i Rekreacji – szacunkowy koszt tej inwestycji to 292.700 zł. Projekt ten uzyskał 5798 punktów. Dotyczy budowy boisk, na terenie położonym w sąsiedztwie Przedszkola nr 19 przy ul. Skrajnej, do piłki nożnej, piłki plażowej, kącika wypoczynkowego, alejek spacerowych z ławkami, placu zabaw dla dzieci, instalacji urządzeń sportowych na wolnym powietrzu, oświetlenia oraz urządzenia zieleni.

Ogródki bez granic na Wzgórzu Zamkowym – szacunkowy koszt 7.300 zł. Liczba uzyskanych punktów 501. Projekt dotyczy zakupu elementów do wykonania sezonowych przestrzeni do uprawiania roślin na Wzgórzu Zamkowym, które stanowić będą miejsce spotkań, edukacji i wypoczynku.

Kolejnym etapem w ramach budżetu obywatelskiego będzie ogłoszenie przez Burmistrza Cieszyna listy wybranych projektów wraz z kwotami przeznaczonymi na ich realizację na stronach internetowych Cieszyna i tablicach ogłoszeń. Wydział Finansowy Urzędu Miasta Cieszyna zobowiązany jest do uwzględnienia wybranych zadań w projekcie budżetu miasta na rok 2015.

 

MSZ
 

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: