Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Budżet marszałkowski. Projekty z regionu do realizacji

"Śląskie Kocha Siatkówkę!", "Integracja Centrum Aktywności" i "Szpital bliżej Ciebie!" to projekty związane z naszym regionem, które otrzymają dofinansowanie w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

W głosowaniu, które zakończyło się w ubiegłą środę (23.09), wzięło udział blisko 21 tys. mieszkańców województwa. - Aktywność mieszkańców i działalność na rzecz lokalnych społeczności to bardzo ważne obszary, które od początku kadencji wspieramy. Sam wywodzę się z organizacji pozarządowej i doskonale wiem, jak ważne jest integrowanie mieszkańców wobec lokalnych i regionalnych spraw. Dotychczasowe zaangażowanie mieszkańców oraz organizacji pozarządowych i jednostek pokazuje, że ta decyzja była oczekiwana. Marszałkowski Budżet Obywatelski daje możliwość zrealizowania pomysłów i planów, które wpłyną na rozwój regionu - mówi marszałek Jakub Chełstowski na portalu slaskie.pl.

Wśród czterech zadań o zasięgu wojewódzkim znalazł się projekt "Śląskie Kocha Siatkówkę", który swoim zasięgiem obejmuje również powiat cieszyński. - Liga biznesu, superfinały lig amatorskich, przeszkolenie sędziów, pozyskanie dla województwa samonośnych boisk do minisiatkówki, wydanie materiału szkoleniowego dla nauczycieli, udostępnienie klubom systemu zarządzania klubem, wydanie i dystrybucja albumu o siatkówce na Śląsku oraz organizacja "Gali Śląskie kocha siatkówkę" przyniosą wzrost zainteresowania dyscypliną przez młodzież, uprawiających rekreacyjnie i sponsorów, a także podniesie jakość szkolenia i organizacji zajęć i rozgrywek rekreacyjnych, amatorskich, szkolnych i kwalifikowanych - czytamy w opisie projektu.

Wśród zadań z podregionu, który obejmuje powiaty cieszyński, bielski i żywiecki, znalazły się dwie inicjatywy związane ze Śląskiem Cieszyńskim. Pierwszy z nich to "Integracja Centrum Aktywności". - Zadanie polega na utworzeniu integracyjnego placu zabaw dla dzieci w wieku szkolnym o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Fundamentem idei jest, aby każde dziecko bez względu na dysfunkcje miało możliwość i wybór zabawy na świeżym powietrzu. Plac znajdzie się w centrum szlaku turystycznego „Beskidzkiej 5”. Plac zabaw będzie ogrodem doświadczeń, w którym dzieci ze specjalnymi potrzebami i nie tylko będą w trakcie aktywności ruchowej wdrażały elementy terapii i nauki poprzez odkrywanie doświadczeń fizycznych, zmysłowych i społecznych - informują organizatorzy.  

Drugim realizowanym projektem będzie "Szpital bliżej Ciebie", dzięki któremu zostanie zakupiony samochód do przewozu pacjentów Beskidzkiego Zespołu Leczniczo-Rehabilitacyjnego Szpitala Opieki Długoterminowej w Jaworzu. - Wsparcie zwiększy jakość i dostępność usług zdrowotnych oraz umożliwi rehabilitację osobom, które nie mają możliwości samodzielnego dojazdu do Szpitala. Pojazd będzie mógł przewozić osoby z niepełnosprawnościami na rehabilitację dzienną oraz ambulatoryjną z Bielska-Białej oraz okolic - piszą pomysłodawcy.

Szczegółowe informacje dotyczące realizowanych przedsięwzięć można znaleźć na portalu bo.slaskie.pl i na poniższych infografikach:

O wszystkich zgłoszonych projektach, które dotyczyły powiatu cieszyńskiego, pisaliśmy tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: