Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Budżet Brennej na 2018

Nowy rok to konieczność ustanowienia nowego budżetu. W Brennej Budżet ten został uchwalony, a przewidywane wydatki na rok 2018 to 60,8 miliona złotych.

W Tym roku stosunkowo duża kwota, bo aż– 15,6 miliona złotych zostanie przeznaczona na inwestycje, jest to nieco ponad ¼ całego budżetu. Więcej, bo aż 22 miliony przeznaczono na edukację - jest to największa część budżetu gminy Brenna.

O dochodach budżetu gminy na rok 2018 gmina Brenna poinformowała mieszkańców, a także wszystkich zainteresowanych w specjalnej broszurze, która jest dostępna na stronie internetowej UG w Brennej – Każdego roku realizujemy szeroki zakres zadań, które nakłada na nas ustawa samorządowa (…) broszura pozwoli w sposób bardzo przejrzysty pokazać na co planujemy wydać symboliczną złotówkę w 2018 roku (…) Udało nam się już ustabilizować sytuację finansową gminy, ale nadal dużo pracy i trudnych decyzji przed nami (…) – możemy przeczytać słowa Wójta Gminy Brenna Jerzego Pilcha we wstępie do broszury, informującej o budżecie gminy.

Zgodnie z danymi, podanymi przez Urząd Gminy w Brennej. planowane na rok 2018 inwestycje, na które zostanie spożytkowane ponad 15 milionów złotych to:

 

  • Budowa i rozbudowa infrastruktury wodociągowej (w Brennej przy ulicy Leśników i Wiązowej oraz w Brennej Leśnicy i Górkach Wielkich)
  • Oświata i wychowanie (termomodernizacja budynku SP2 w Brennej przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, zakup samochodu do transportu dzieci niepełnosprawnych)
  • Budowa i rozbudowa infrastruktury kanalizacyjnej (Brenna i Górki wielkie, ul. Wiejska, Górecka, Olchowa, Wierzbowa, Jatny, Józefa Madzi, Słoneczna, ponadto kolejne etapy budowy już istniejącej kanalizacji oraz projekty)
  • Turystka (wykonanie ścieżki spacerowo-rowerowej w Brennej Centrum, budowa zaplecza gospodarczego w Parku Turystyki w Brennej, Rekonstrukcja i rewitalizacja budynku Starego Kina w Brennej, stworzenie ogrodu Zielin przy ul. Góreckiej 224, projekt placu zabaw w Brennej Leśnicy)
  • Modernizacja dróg gminnych (w Brennej ul. Jaworowa, Zimna Woda, Jatny, projekt przebudowy ul. Hołcyna, w Górkach Wielkich ul. Słonecznej i Stary Dwór)
  • Modernizacje budynków komunalnych (adaptacja poddasza w budynku przy ul. Leśnica 8 w Brennej, modernizacja dachu budynku przy ul. Zalesie 3 w Górkach Małych, modernizacje pomieszczeń w UG, projekt termomodernizacji budynku ZBGK w Brennej)
  • Gospodarka komunalna i ochrona środowiska (dotacje na organizacje planu gospodarki niskoemisyjnej, usuwanie azbestu, wykonywanie nowych punktów oświetlenia, doposażenie ZBGK w Brennej)
  • Wykup gruntów

 

Budżet Brennej w formie ulotki: POBIERZ

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-06 13:18:51
bryniok: Jeszcze czas zmienić radnych w Gminie Brenna,co by mogło być dobre dla Gminy to dzięki radnym nie może być zrealizowane,tylko robią na gorsze,np.odstraszają inwestorów,itd.....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: