Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna: wójt z absolutorium

Podczas lipcowej (16.07) sesji Rady Gminy Brenna rozpatrzony został Raport o stanie Gminy Brenna za 2019 rok, głosowano nad zatwierdzeniem ubiegłorocznego sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu, a radni zadecydowali o udzieleniu absolutorium i wotum zaufania Wójtowi Jerzemu Pilchowi.

Sprawozdanie z wykonania budżetu zostało przedstawione radnym  - W 2019 roku prowadzono bieżące monitorowanie realizacji budżetu gminy. Szczególną uwagę poświęcono osiągnięciu zakładanej wysokości nadwyżki operacyjnej. W 2019 roku realizowano szereg projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych. Poniesione wydatki będą refundowane w roku 2020. Ponadto ograniczono kwotę zaciąganych zobowiązań dłużnych – wskazywano w raporcie. Radni zdecydowali o udzieleniu wotum zaufania, absolutorium i zatwierdzeniu sprawozdania finansowego jednogłośnie (14 obecnych radnych zagłosowało za).

Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się Wójt Gminy Brenna - Rada Gminy Brenna udzieliła mi wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Obie decyzje podjęto jednogłośnie. Za taki wynik głosowania serdecznie dziękuję w imieniu własnym oraz wszystkich moich współpracowników z Urzędu Gminy i gminnych jednostek. Jednocześnie wszystkim radnym dziękuję również za wspólną pracę na rzecz Brennej i Górek. Raport o stanie Gminy Brenna za 2019 rok, który był podstawą do udzielenia mi wotum zaufania, pokazuje bowiem, że nasza Gmina dynamicznie się w tym okresie rozwijała, co jest naszym wspólnym osiągnięciem – podsumował Jerzy Pilch.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: