Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna: wójt bez absolutorium!

Radni gminy Brenna na dzisiejszej (19.07) sesji nie udzielili wójtowi Jerzemu Pilchowi absolutorium.

W głosowaniu wzięło udział dwunastu radnych. Za niepodjęciem uchwały absolutoryjnej głosowało dziesięciu, a dwóch wstrzymało się od głosu:

 

Jak pisaliśmy wcześniej, w projekcie uchwały radni uzasadniali swoją decyzję między innymi wysokim poziomem zadłużenia gminy. 

Sesja wciąż trwa, transmisję można oglądać poniżej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-20 00:09:19
suski: nie będzie zakamuflowana (słabo) opcja niemiecka w Brennej decydowała o tym kto może a kto nie może być wójtem, TU JEST BRENNA A NIE TVN!
2021-07-20 00:29:35
krzysztof  mm: kichać tego wójta i całą Brenną, dobra wiadomość jest taka, że wreszcie znowu jest Tusk i wreszcie ma kto Polakom prosto w oczy i całą prawdę o PiS i o Kaczyńskim powiedzieć - brawo Donald, PiS zwija żagle, Kaczyński zakłada podwójne pampersy a ewakuacja w toku, kto nie wierzy niech popyta w Pierśćcu, senator wykupił pół biedronki i buduje betonowy schron
2021-07-20 05:21:04
Vito: Krzysztofmm, gdy w platformie wrzalo i wstrzymano pieniążki na finansowanie różnych trolli, dziwnym trafem znikles stąd na jakieś dwa miesiące, dało się to odczuć z wielką ulga. I oto nagle znowu pojawiasz się gdy do przegnilych sterów platformy wrócił rudzielec. Czyżby znowu sypal 60gr za debilne komentarze? Sprzedajczyki, sprzedajecie się za czapkę śliwek. Żenada.
2021-07-20 07:10:39
: suski donuś IGNORANCIE, coś ci się pier...li, TVN i Brenna to zakamuflowana opcja AMERYKAŃSKA, a jak powszechnie wiadomo oni bili murzynów i rozpętali II wojnę światową, konkretnie w Pearl Harbour - braki w twoim elementarnym wykształceniu wyłażą jak słoma z brudnych butów Kaczyńskiego, z tych nie do pary
2021-07-20 07:14:21
: do IGNORANTA Vito z Istebnej: nie wiem jak wam płacą, może faktycznie doją was za grosze, ale jesteś niezorientowany w stawkach PO - ja na przykład dostaję 3,50 zł netto za jeden post plus premia 50 gr za każdą zielona łapkę i 1 zł za każdą czerwoną pod nim
2021-07-20 08:01:01
Vito: Mam gdzieś ile dostajesz Krzysztofie vel patryku. Po prostu nie pozwolę na to żeby jakiś folksdojcz oczernial ludzi dla paru złotych. Bez znaczenia czy są z Istebnej czy z Brennej. Podpisując z po folksliste upadles na samo dno. I takie postawy trzeba gnebic.
2021-07-20 09:18:12
: @Vito - p.s.1: powyżej 10 łapek pod postem stawka wzrasta o 50 gr za sztukę, w obu kolorach; p.s.2: jak chodzi o "folksdojczów" to w Brennej było ich w owym czasie na kopy, a ty pogadaj dyskretnie z sąsiadami, przeglądnij domowe archiwa i napiszesz jak sytuacja w Istebnej wyglądała :D
2021-07-20 11:03:55
Vito: Gdyby w Istebnej podpisywano folksliste już dawno byś o tym pial. Stąd wiemy że tam się nie przyjęła. Jesli natomiast chodzi o podskoczowskie miejscowości to Brenna nie była wyjątkiem. Popytaj sąsiadów, krewnych. Może się okazać że w twoim przypadku to już tradycja rodzinna.
2021-07-20 12:05:58
: Vitusie, gdybym był donkiem (pod dowolnym jego nickiem) to bym cię opluł jako IGNORANTA i zjechał jak gówniarza, ale że nie jestem i że lubię dziwadła to wyjaśnię, że w miastach takich jak Bielsko, Cieszyn i Skoczów z przyległymi wioskami przed 1918 r. ludność niemieckojęzyczna stanowiła znaczną, a nawet przeważającą część mieszkańców, stąd nie dziwota, że wielu z nich Volkslistę (tak się to pisze vitusiu) podpisało, wielu się o nią starało, dawała wiele przywilejów od większych przydziałów żywności po lepsze możliwości zatrudnienia itd, i choć kryteria były dość elastyczne to nie każdy dostawał choćby najsłabszą tzw. 3. grupę - ale to powinien wiedzieć każdy średnio kumaty licealista, aż głupio tłumaczyć raciokowi abecadło historii tej ziemi - a ty miałeś się tylko dopytać o Volkslisty u was, bo gdybyś wiedział o czym piszesz to byś zamiast hasła "folkslista" czy "folksdojcz" użyl zdecydowanie bardziej jednoznacznie dziś kojarzących się z zaprzaństwem i narodową zdradą określeń "PiS-owski aparatczyk" czy "pisior", tyle tytułem tłumaczenia [p.s. w mojej rodzinie Volkslist nie było, dziadkowie z obu stron byli w 100% Polakami, jeden niemal całą wojnę bez płatnej pracy z tego powodu, z kilkorgiem dzieci, ten nieraz wspominał jak mu pomagali przetrwać ten czas właśnie szczęśliwi posiadacze Volkslist, znajomi i sąsiedzi)
2021-07-20 12:14:55
Iwan: Zadłużenie Brennej zaczęło się od wójt Brenna Iwona Szarek. Trzeba było ją rozliczyć. Dlaczego tego nie zrobił obecny wójt czyżby to ta sama opcja polityczna. Trzeba było od razu zrobić program uzdrowieńczy. Co robiła poprzednia rada, a ta rada dobrze że się obudziła lepiej późno niż wcale, a tak byli wszyscy wpatrzeni w uzdrowiciela arena Kotarz cyżby ona miała wyprowadzić Brenną z długów. Swojej koncepcji wyjścia z długów brak.
2021-07-20 12:14:58
Gigi13: PoPis jedno zło ludzie Wy kompletne barany jesteście kiedy w końcu to zrozumiecie... Od xx lat obie partie nie istniałyby bez siebie i obie nie dają dojść do głosu innym którzy mają lepsze pomysły na prowadzenie spraw Polski... Ciemni ślepi jesteście! Polityka to bagno ale są i tacy którzy mają coś w tej łepetynie którzy nie myślą po wygraniu już o kolejnych wyborach... Ile syfu PiS i PO narobiły w tej Polsce nie sposób zliczyć!
2021-07-20 12:18:06
Gigi13: 'rozliczyc' kto kogo dotychczas rozliczył... Kogo postawili pod ścianą komu zebrali cały majątek... Weźmy sprawy w swoje ręce bo teraz przez tą medialną paranoidalną psychozę z covidem odcięło niektórych od rozsądku jak świnie przy korycie rozstwaniają kasę na prawo i lewo!
2021-07-20 12:37:32
Vito: Gigi dokładnie. Przecież przedstawiciele obu partii to byle komuchy. Jedne i te same gemby od 89ego. Prezesi obydwu partii to byle przydupasy Wałęsy, a Wałęsa... Wiadomo. Polecam obejrzeć na YouTube "noc czarnych teczek" , jak młody donaldek rozgrywa swoją karierę polityczna w 1992. Wszyscy wtedy gaciami trzesli. Bo gdyby doszło do dekomunizacji to musieliby odejść.
2021-07-20 18:05:57
: przypadek Brennej to wypisz wymaluj Polska pod rządami PiS w pigułce - wszystkim się podoba kiedy władza rozdaje i kupuje, mało kto rozumie, że to z jego kieszeni, a potem wielkie halo kiedy przychodzi komornik - oczywiście, rada i wójt, posłowie, senatorowie i prezydent bez wątpienia odpowiedzialni, ale odpowiedzialność spada też na tych co ich na te stanowiska wybrali - no więc kiedy już nas ostatecznie wypierpolą z UE na pewno przyjdziemy osobiście p o d z i ę k o w a ć naszym posłom i senatorom z PiS, znamy ich aż za dobrze z tysięcy plakatów którymi się reklamują przed wyborami, a w naszym własnym otoczeniu też z grubsza będziemy wiedzieli komu dziękować
2021-07-21 06:59:28
Andrzej Dupa: Maseczkowy szmelc za 258 mln zł. Jak kierowca ojca premiera Morawieckiego rozłożył rządowy projekt #PolskieSzwalnie. --- Program #PolskieSzwalnie miał dać Polakom dostęp do maseczek chroniących przed COVID-19. Zabrał się za niego były kierowca Kornela Morawieckiego, ojca premiera. Dziś projekt jest w rozsypce. Polskie firmy uszyły aż 178 mln maseczek, jednak gros z nich nadaje się co najwyżej na budowę. Dziesiątki milionów zalegają w magazynach. Zaangażowane w program firmy zamiast spodziewanych zysków, toną w długach. Podatnik zapłacił za to 258 mln zł.
2021-07-21 07:03:23
Andrzej Dupa: szczegóły jedynie wolnych mediach, ta afera to kwintesencja PiS-owskiego kolesiostwa i nepotyzmu, ta banda musi skończyć we więzieniach - onet.pl/informacje/onetwiadomosci/maseczkowy-szmelc-za-258-mln-zl-jak-kierowca-ojca-premiera-morawieckiego-rozlozyl/gnb3n97,79cfc278
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: