Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna uhonorowała sportowców

Młodzi sportowcy z Brennej zostali uhonorowani przez samorząd gminy. To młodzież, która w 2011 roku reprezentowała gminę podczas zawodów różnego szczebla w kilku dyscyplinach.
Pierwszy raz według nowych zasad, radni z Brennej przyznali nagrody młodym sportowcom. Od teraz, co roku wiosną będą honorowane osoby, które zamieszkują gminę i uzyskują dobre wyniki w zawodach sportowych.
Prosiliśmy o informacje z klubów o zgłaszanie najlepszych osób, które uzyskały dobre wyniki w mijającym roku– mówi wójt Brennej Iwona Szarek. Na podstawie zgłoszeń radni uhonorowali zawodników. Gmina doprecyzowała uchwałę w sprawie przyznawania takich nagród. W tej chwili przyznaje się bądź jednorazową nagrodę pieniężną bądź też wyróżnienie w formie dyplomu lub statuetki. Zmiana polega też na tym, że w poprzednich latach czasami zapraszaliśmy tutaj sportowców, sami szukaliśmy ich wśród naszych klubów czy szkół. Ta sytuacja nie była uregulowana. – wyjaśnia wójt Brennej.
 
 
Jednym z nagrodzonych jest Filip Bobrzyk od dwóch lat trenuje narciarstwo alpejskie. Mam dużo treningów, ale udaje mi się to łączyć z nauką. W szkole mi dosyć dobrze idzie. Rodzice na trasie i koledzy z klubu – oni mnie dopingują – przyznaje dziesięcioletni zawodnik. W ubiegłym roku zdobył pierwsze miejsce na XVI Amatorskich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim Family Cup 2011 – mistrzostwa woj. śląskiego.
Wśród uhonorowanych jest również Mateusz Madzia. Od trzech lat startuje w zawodach w kolarstwie górskim. Miałem liczne kontuzje, złamanie ręki w dwóch miejscach, szwy i tytanowe płytki – ale nie zniechęciło mnie to przed kolejnymi startami – przyznaje Madzia. Z największych sukcesów wymienia ósme miejsce w Wiśle i czwarte w Zawoi w klasyfikacji generalnej w Pucharze Polski oraz trzecie miejsce w cieszyńskich zawodach Downtown. Tegoroczny sezon rozpocznie się 1 maja Pucharem Polski w Wiśle, później kolejne miejscowości Palenica, Czarna Góra. - planuje zawodnik. Choć jak mówi, mieszkamy w regionie gdzie nie brakuje gór, to jednak miejsc do treningów jest bardzo niewiele. A jeśli już przygotujemy sobie trasę, wówczas jesteśmy oskarżani o niszczenie lasu – przyznaje Madzia.
 
 
 
Edward Jagosz, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Brenna-Górki najbardziej cieszy się ogromnie z pucharu który klub otrzymał za zajęcie pierwszego miejsca w Klasyfikacji Generalnej IV Ligi Śląskiej Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim. Jesteśmy bardzo mocną ekipą. Od kilku lat zaczęliśmy się liczyć w województwie jak i kraju jeżeli chodzi o narciarstwo alpejskie, o takie porządne ściganie się dzieci. Zdaniem Jagosza, mobilizacja i zachęcanie to tworzy atrakcyjność treningów. A jest ich wiele. Co roku, każdy z zawodników bierze udział w 120 treningach rozwojowych.
 
 
 
W Uczniowskim Klubie Sportowym na zajęcia uczęszcza blisko pięćdziesięcioro młodych.
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych sportowców znaleźli się:
 
Wyróżnienia za zajęcie wysokich lokat w Pucharze Wójta Gminy Brenna w Judo
 
Jacka Czyż, zam. Górki Wielkie,
Wiktora Madzia, zam. Brenna,
Dominiki Wieczorek, zam. Brenna,
Weronika Wieczorek, zam. Brenna.
 
Nagrody za znakomity start w wojewódzkich zawodach Judo otrzymali:
Patrycja Wantulok, zam. Górki Małe za zajęcie 3-go miejsca na Międzywojewódzkim Turnieju Młodzików i Młodziczek Judo w Bytomiu w 2011 r.
Damian Kuczera, zam. Górki Małe za zajęcie 3-go miejsca w zawodach wojewódzkich na Międzynarodowym Turnieju Judo w Zakopanem w 2011 r.
 
Stypendia za bardzo dobre wyniki w Pucharze Świata w Skibobach:
 
Agata Hołomek za zajęcie 3-go miejsca na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w skibobach,
Piotr Ferfecki za zajęcie 3-go miejsca na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w skibobach.
Anny Chrapek za zajęcie 2-go miejsca na Mistrzostwach Polski w skibobach.
 
Stypendium sportowe dla Magdaleny Holeksa z Górek Wielkich zawodniczki Gliwickiego Klubu Sportowego „PIAST”: za złoty medal na Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorek w brydżu sportowym.
 
Nagrody sportowe dla zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Brenna – Górki
Zuzanny Heller, zam. Górki Wielkie za zajęcie 3-go miejsca w Klasyfikacji Generalnej IV Ligi Śląskiej Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim w 2011 r.
Natalii Podżorskiej, zam. Brenna za zajęcie 3-go miejsca w Klasyfikacji Generalnej IV Ligi Śląskiej Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim w 2011 r.
Moniki Macura, zam. Brenna za zajęcie 1-go miejsca w Klasyfikacji Generalnej IV Ligi Śląskiej Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim w 2011 r.
Mirelli Heller, zam. Brenna za zajęcie 3-go miejsca w Klasyfikacji Generalnej IV Ligi Śląskiej Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim w 2011r.
Katarzyny Szczotka, zam. Brenna za zajęcie 1-go miejsca w Klasyfikacji Generalnej IV Ligi Śląskiej Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim w 2011 r.
Filipa Bobrzyk, zam. Górki Wielkie za zajęcie 1-go miejsca na XVI Amatorskich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim Family Cup 2011 – mistrzostwa woj. śląskiego,
 
Nagroda sportowa dla zawodnika Skierniewickiego Stowarzyszenia Rowerowego:
Mateusza Madzia, zam. Brenna za udział w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim.
 
Jan Bacza
 
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: