Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna szuka skarbnika

To jedno z naważniejszych stanowisk w Urzędzie Gminy i najważniejsze pod względem jej budżetu. Gmina Brenna poszukuje kandydata, bądź kandydatki na stanowisko skarbnika.

Wójt Gminy Brenna ogłosił konkurs na stanowisko gminnego skarbnika. Osoba, która chce wziąć udział w konkursie musi spełniać szereg warunków i przede wszystkim znać się na pracy głównego księgowego – w tym przypadku księgowego gminnego.

Kandydat starający się o bycie skarbnikiem powinien posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystać z pełni praw publicznych, nie moze być również osobą skazaną. Skarbnik gminny musi posiadać także polskie obywatelstwo oraz stan zdrowia pozwalający na wykonywanie pracy.

Kandydat lub kandydatka powinni także spełniać warunki związane z wykształceniem ekonomicznym – studia, wpis do rejestru biegłych rewidentów, lub posiadanie certyfikatu księgowego.

Preferowane jest także doświadczenie zawodowe w księgowości jednostek sektora finansów publicznych, znajomość przepisów prawa z zakresu rachunkowości, finansów publicznych, obsługa komputera, prawo jazdy kat. B. Dodatkowo punktowana bedzie także samodzielność, zaangażowanie, dyspozycyjność, zdolności analityczne, organizacyjne, komunikacyjne, umiejętność kierowania zespołem i odporność na stres.

Skarbnik gminy jest jednocześnie głównym księgowym budżetu. Zadania głównego księgowego jednostki sektora finansów publicznych to głównie nadzorowanie i kontrola realizacji budżetu Gminy, wnioskowanie jego zmian, koordynowanie planowania budżetu gminy, opracowywanie projektów uchwał w sprawie budżetu, a także projektów uchwał w sprawie zatwierdzenia sprawozdań z wykonania budżetu. Ponadto skarbnik odpowiada takze za wykonanie budżetu i kontrolę finansową, opracowywanie analiz, kontrasygnowanie czynności prawnych mogących spowodować powstanie zobowiązań pieniężnych.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-10 11:55:10
krzysztof mm: skarbnika?? niech się rozglądną za sprawnym i doświadczonym l i k w i d a t o r e m
2021-06-10 19:31:50
koszor: Tak, prawo jazdy kategorii B jest potrzebne skarbnikowi. Wójta trzeba coraz dalej wozić po pożyczki i kredyty. Ta gmina finansowo leży w błocie, jak pijany po libacji. A władza ani odpowiedzialności ani honoru.
2021-06-11 22:02:12
Iwan: Szuka skarbnika a kto pójdzie do tak zadłużonej gminy. Wymagania światowe brakuje jeszcze znajomość języka obcego i byłby komplet.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: