Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna: są pieniądze na tężnię solankową

Ponad 318 tys. zł kosztować będzie budowa tężni solankowej, która powstanie w sąsiedztwie nowo otwartego placu zabaw w Brennej-Leśnicy. Gminie udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- Z doświadczeń innych samorządów wiemy, że tężnie solankowe cieszą się wielką popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i wśród turystów, więc realizacja takiej inwestycji w Brennej Leśnicy wydaje się ze wszech miar trafionym pomysłem. Z jednej strony mieszkańcy naszej gminy będą się mogli tam udawać na zdrowotne spacery, a z drugiej będziemy mieć kolejną atrakcję turystyczną - mówi wójt gminy Brenna Jerzy Pilch.

Gmina wyłoniła już w przetargu wykonawcę inwestycji - będzie nią przedsiębiorstwo z Międzyrzecza. Termin zakończenia robót, które obejmą też budowę brukowanej ścieżki spacerowej oraz postawienie ławek, latarni zasilanych energią słoneczną, stojaka na rowery czy stacjonarnego rowerka z ładowarką USB, wyznaczono na połowę października br.

Tężnia będzie sąsiadować z siłownią na świeżym powietrzu oraz ze wspomnianym nowo otwartym placem zabaw, którego wybudowanie kosztowało ponad 72 tys. zł. Gmina nie musiała jednak wiele wydać na ten cel z własnych środków - pieniądze pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu RP w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński sfinansowały 90% inwestycji.KR/UG Brenna

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: