Brenna - rozbudują wodociąg

Do końca września 2019 roku niemal 250 budynków w Górkach Wielkich zostanie przyłączonych do sieci wodociągowej. Gmina Brenna wybrała w przetargu firmę, która zrealizuje inwestycję.

Prace nad przygotowaniem do tej inwestycji trwały trzy lata. Końcem lutego wójt Brennej podpisał umowę na rozbudowę gminnej sieci wodociągowej z firmą Kan-Eko Sp. z o.o. Wykonawcę wybrano w przetargu, w którym wpłynęły cztery oferty. Koszt robót budowlanych wyniesie prawie 7,4 mln zł.

- Rozbudowa wodociągu była planowana od lat, wszystko przez złą jakość wody w studniach. Koszt jest znaczny, a nasza gmina nie mogłaby pozwolić sobie na realizację tej inwestycji bez wsparcia zewnętrznego - tłumaczy Jerzy Pilch, Wójt Gminy Brenna.

W ramach inwestycji powstanie sieć wodociągowa o łącznej długości niemal 16 km wraz z przyłączami. Do sieci zostanie podłączonych 236 budynków w Górkach Wielkich (Wymoliny, Parszywiny, Zebrzydka). Źródłem zasilania dla projektowanej rozbudowy będzie istniejący wodociąg, który znajduje się w rejonie Szkoły Podstawowej przy ul. Bielskiej w Górkach Wielkich.

Prace zgodnie z umową mają zakończyć się przed 30 września 2019 roku. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Brenna” współfinansowanego ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Finansowe wsparcie uzyskano także z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

 

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-15 18:49:46
koszor: Dobra wiadomość!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją