Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna pyta o ogrzewanie i opał

Gmina Brenna rozpoczęła prace nad „Planem Gospodarki Niskoemisyjnej”. Dokument ma wyznaczać kierunek, w jakim podąży Brenna w celu ograniczenia niskiej emisji. W związku z tym magistrat pyta mieszkańców o opinię.

„Plan Gospodarki Niskoemisyjnej”, to dokument, który nie tylko wskazuje kierunek działań, ale również jest szansą na otrzymanie funduszy zewnętrznych, przeznaczonych na ograniczenie niskiej emisji - to ważny dokument strategiczny, który wyznacza kierunki rozwojowe dla Gminy na lata 2021-2030 w zakresie działań inwestycyjnych w takich dziedzinach jak ograniczanie niskiej emisji, zaopatrzenie w ciepło i energię oraz niskoemisyjny transport. Zostaną zaplanowane działania w zakresie ograniczenia emisji szkodliwych substancji, poprawy efektywności gospodarki oraz zwiększenia ilości energii  z odnawialnych źródeł, a więc działań mających na celu poprawę komfortu życia w naszej Gminie – wyjaśniają władze Brennej.

W celu przygotowania takiego dokumentu, konieczne jest poznanie potrzeb gminy. W związku z tym magistrat udostępnił ankietę, w której mieszkańcy mogą wskazać, jakie ich zdaniem kierunki będą najlepsze - W celu dokonania inwentaryzacji emisji gazów oraz jak najlepszego zdiagnozowania i rozpoznania potrzeb naszej Gminy w zakresie modernizacji źródeł ciepła, termomodernizacji budynków, przekazujemy Państwu ankietę dla Mieszkańców z prośbą o jej wypełnienie i przekazanie. Wypełnienie ankiety będzie wstępem do uczestnictwa w przyszłych potencjalnych Programach wdrażanych przez Gminę – wyjaśniają twórcy ankiety.

Ankieta dostępna jest tutaj. Pytania w niej zawarte dotyczą budynku, w którym zamieszkujemy, rodzaju i ilość opału, który zużywamy, a także sposobu podgrzewania wody. Odpowiedzi są udzielane anonimowo.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-23 13:05:30
tom lem: ... to jest dobre!!!! " Odpowiedzi są udzielane anonimowo." - a następnie, podaj - Nazwa miejscowości, ulica, nr domu - to trzeba być po dwóch fakultetach albo pracować w dwóch referatach jednocześnie, by taką ankietę lansować - bo w innych ankietach, po odpowiedzi wymagany jest własnoręczny podpis potwierdzony notarialnie.
2021-03-23 13:23:25
koszor: W jakim kierunku podąży Brenna? Przy takim zadłużeniu i całkowitym braku kompetencji i odpowiedzialności rządzących, podąża na czołowe zderzenie ze ścianą. Nie bawcie się w kolejne "programy", o których nie macie zielonego pojęcia, zostawcie to fachowcom. Skupcie się na ratowaniu gminnego budżetu, jeśli to chociaż potraficie dobrze zrobić.
2021-03-23 21:53:05
Iwan: Czy na inwestycję Arena Kotarz też było zapytanie do mieszkańców gminy. Wtedy by się okazało jak jest naprawdę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: