Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna: PSZOK w nowej lokalizacji?

Na ostatniej sesji Rady Gminny Brenna radny Zdzisław Gawlas podniósł temat zmiany lokalizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który obecnie znajduje się przy ul. Wyzwolenia, w centrum miejscowości. Gmina zastanawia się nad przeniesieniem go do Górek Wielkich.

- Nie udało się jeszcze doprowadzić do spotkania z przedstawicielami kurii, których chcemy prosić o wymianę gruntów - oczywiście z rozliczeniem z każdej strony, jeśli byłoby to konieczne - w celu nabycia działki przy ul. Spółdzielczej na lokalizację tego punktu - przekazał radnemu Dariusz Jakubiec, wicewójt gminy Brenna.

Głos w dyskusji zabrała też radna Gabriela Gańczarczyk-Dec, która kwestionowała konieczność zmian. - Po co mamy ponosić takie koszty przy budowie i reorganizacji PSZOK-u, jak wystarczy go lekko poprawić [w obecnej lokalizacji - dop.red]? Nowa lokalizacja takiego przedsiębiorstwa będzie budziła duży opór mieszkańców - podkreślała.

Jakubiec w odpowiedzi zaznaczał, że decyzję ostatecznie podejmą radni. Zwracał jednak uwagę na problemy, z jakimi boryka się punkt w obecnym miejscu. - Zapraszam do obserwacji, jak transport, który odbiera odpady, przyjeżdża do stacji zlewnej i radzi sobie na drodze powiatowej w centrum Brennej, często w godzianch szczytu. To trudne tematy. Myśląc o nowej lokalizacji, nieprzypadkowo wybieraliśmy strefę usługowo-przemysłową, gdzie już w tej chwili prowadzona jest działalność, która może być uciążliwa dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Najbliższa odległość do zabudowy mieszkaniowej naszego planowanego PSZOK-u to 500 metrów. Myślimy też o tym, aby był on w o wiele lepszym standardzie, niż ten, z którego korzystamy obecnie: w centrum Brennej, na małej działce otoczonej drogą, wałem i rzeką, do której dojazd jest uciążliwy, gdzie nie ma komunikacji wewnątrzkołowej, która jest wymagana na tego typu obiektach, gdzie nie możemy pozwolić sobie na przyjmowanie odpadów bio i zielonych, ponieważ nie mamy miejsca na kontenery - wyjaśniał.

Z opinią wicewójta zgadzał się radny Jan Staś i radna Łucja Majewska. - Obecny PSZOK jest tuż obok sklepu, domów i nic się nie dzieje - mówiła.

Nagranie z sesji można obejrzeć tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-23 11:43:44
Sąsiad: Stworzenie PSZOK-u w sąsiedztwie zespołu przyrodniczo-krajoznawczego "Góra Bucze" jest nieporozumieniem. W zeszłym roku został przekazany zarówno drogą mailową jak i bezpośrednio do gminy protest w sprawie nowej lokalizacji punktu, podpisany przez kilkudziesięciu mieszkańców okolicznych domów i osiedla, niestety bez najmniejszego odzewu... A gdzie są jakiekolwiek konsultacje społeczne? Pamiętajcie drodzy włodarze że to my was wybieramy i nazwiska wójta, jego zastępcy oraz Jana Staś i Łucji Majewskiej mieszkańcy Górek dobrze zapamiętają.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: