Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna pierwsza w powiecie cieszyńskim

1 miejsce w powiecie cieszyńskim, 2 miejsce w województwie śląskim i 19 miejsce w kraju – to sukces  gminy Brenna, która uplasowała się wśród najlepiej ocenianych gmin wiejskich w Polsce.

W miniony poniedziałek (18 lipca) Gmina Brenna odebrała wyróżnienie dla laureata Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2011 w kategorii - Najlepsza Gmina Wiejska. Wyróżnienie zostały wręczone w siedzibie gazety “Rzeczpospolita”. W województwie śląskim lepsza okazała się tylko gmina Jaworze, która zdobyła czternaste miejsce, uzyskując łącznie 55,16 punktów.

Laury wręczano w trzech kategoriach: miasta, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Najlepszą gminą wiejską została Stępnica (zachodniopomorskie), tytuł najlepszego miasta na prawach powiatu otrzymał Poznań, w kategorii gmin miejskich i wiejsko-miejskich wygrał Mszczonów.

Do etapu pierwszego zakwalifikowały się miasta i gminy, które najlepiej zarządzały finansami i najwięcej inwestowały w latach 2007-2010.  Brenna uzyskała wówczas na 60 możliwych punktów - 38, 35 punktów. Lokata ta pozwoliła uzyskać w efekcie trzecie miejsce w województwie śląskim i 39 w rankingu ogólnopolskim. Do drugiego etapu przeszło 250 najlepszych gmin wiejskich oraz 250 miejskich i miejsko-wiejskich.

Już po raz trzynasty dziennik „Rzeczpospolita” ogłosił ranking najlepszych polskich samorządów. Każdego roku eksperci oceniają skuteczność podejmowanych decyzji, zarządzania, uzyskanych przez gminy dotacji, rozwoju, zadowolenia mieszkańców. - Sukces jest tym znamienitszy, że ranking organizowany przez Rzeczpospolitą uznawany jest w kraju za najbardziej prestiżowy i oddający najsolidniej prawdziwe oblicze funkcjonowania samorządów – przyznaje Gmina Brenna.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: