Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna - budują wodociąg

Jakość wody w przydomowych studniach, a także jej okresowe niedobory są zmartwieniem wielu mieszkańców Brennej. Biorąc pod uwagę liczne wnioski wpływające w tym temacie do urzędu, postanowiono wykonać projekty budowlane rozbudowy sieci wodociągowej na ustalonych obszarach gminy.

Wykonanie infrastruktury sieciowej jest zadaniem niezwykle kosztownym. Sporządzone w ramach projektu kosztorysy inwestorskie opiewają na kwotę 11,5 mln zł. Sfinansowanie tak dużego wydatku wyłącznie ze środków własnych nie byłoby możliwe. - Poszukując źródeł finansowania tak dużej inwestycji wystąpiono z wnioskiem o jej dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014- 2020. Wniosek ten został pozytywnie oceniony. Uzyskana dotacja stanowi 56,07% wydatków kwalifikowanych związanych z realizacją inwestycji – informuje Jerzy Pilch, wójt Brennej.

Projekt rozbudowy sieci wodociągowej na terenie Gminy Brenna składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich, na którego budowę w tym tygodniu podpisano umowę, stanowi odcinek w Brennej Leśnicy. Wykonawcą inwestycji jest firma Hydro-Instal Zakład Instalacji Sanitarnych Homa – Homa z Mazańcowic. Wartość tego zadania, zgodnie ze złożoną ofertą to kwota: 1.877 miliona zł.

- Przedmiotem inwestycji jest budowa wodociągu w Brennej Leśnicy zgodnie z projektem budowlano - wykonawczym i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót opracowaną przez firmę Geokart – International Sp. z o.o. z siedzibą Rzeszowie. Źródłem zasilania dla projektowanej rozbudowy będzie istniejący wodociąg zlokalizowany w rejonie Ośrodka Zdrowia w Brennej Leśnicy. W ramach zadania planuje się wykonać sieć wodociągową z przyłączami o łącznej długości 3869 m. - dodaje wójt.

Do sieci wodociągowej zostanie przyłączonych 28 budynków. Zakończenie robót zgodnie z planem ma nastąpić do dnia 30 listopada 2018 roku. W najbliższych miesiącach zostanie również wyłoniony wykonawca na realizację drugiego etapu projektu rozbudowy sieci wodociągowej w Gminie Brenna, tym razem planowana inwestycja zlokalizowana jest w Górach Wielkich.

JB
 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: