Brąz dla Ewy Tęczy

Ewa Tęcza ze skoczowskiego klubu KS ''Akademia Sparta'' zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w judo. W całym turnieju wystartowało 500 zawodników.

W dniach 14-15.10.2017 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w judo, które jest dyscypliną olimpijską. W turnieju tym wystartowało 500 zawodników ze 127 klubów z całej Polski. Wśród startujących znalazła się trójka zawodników sekcji judo klubu KS „Akademia Sparta” Skoczów – Ewa Tęcza, Monika Sawczuk oraz Dawid Staniek.

W turnieju tym rewelacyjnie spisała się Ewa Tęcza, która zdobyła brązowy medal w kat. wag. 40 kg. Droga do medalu była trudna, ponieważ Ewa musiała zwyciężyć między innymi z zawodniczkami, które zdobyły brązowy i złoty medal ubiegłorocznych mistrzostw.

Bardzo dobrze zaprezentowała się także Monika Sawczuk, która po zaciętych walkach ostatecznie uplasowała się na 7 miejscu. Nie powiodło się, niestety, Dawidowi Stańkowi, który odpadł w 2 rundzie i nie przebił się do strefy punktowanej.

Warto dodać, że w tym roku zawodnicy Ci walczyli w kilku turniejach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej osiągając bardzo dobre wyniki.

Ewa Tęcza: 1 miejsce Mistrzostwa Śląska (Bytom), 2 miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek (Bytom), 3 miejsce Otwarty Puchar Czech (Ostrawa), 7 miejsce Międzynarodowy Puchar Polski (Warszawa).

Monika Sawczuk: 2 miejsce Mistrzostwa Śląska (Bytom), 3 miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek (Bytom).

Dawid Staniek: 5 miejsce Mistrzostwa Śląska (Bytom), 7 miejsce Otwarty Puchar Czech (Ostrawa).
 

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją