Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bratki na rondzie zniszczone nieprzypadkowo

Są już wyniki badań próbki roślin ze zdewastowanego ronda. Podejrzenia okazały się być trafne - był to ewidentny akt wandalizmu.

Urząd Miejski w Skoczowie otrzymał już wyniki badań, jakim zostały poddane próbki roślin z ronda w Skoczowie. Niestety wskazują one na celowe działanie osób trzecich.

W majowym artykule „Komu bratki przeszkadzały?” pisaliśmy o prawdopodobnej dewastacji zieleni na rondzie przy siedzibie Banku Spółdzielczego w centrum miasta. Jak donosi portal gminy Skoczów, Urząd Miejski w Skoczowie otrzymał już wyniki badań, jakim zostały poddane próbki gleby. Niestety wskazują one na celowe działanie osób trzecich.

- Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach w badanej próbce roślin rabatowych stwierdził wysokie stężenie glifosatu - środka powszechnie stosowanego w takich środkach chemicznych jak np. Rundup, służących do zwalczania niemal wszystkich roślin. Nie może więc być mowy o przypadkowym opryskaniu roślin. Rabaty zostały celowo zniszczone. To hańbiące postępowanie. Zastanawiamy się tylko, komu w mieście może zależeć na tym, aby zieleń miejska nie była taka piękna? -
mówi Janina Żagan, Burmistrz Miasta Skoczowa.

Każda pomoc w ustaleniu sprawcy z pewnością zostanie doceniona przez władze miejskie.

 

(red)
 

źródło: ox.pl/ mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: