Bramkostrzelne derby dla Witkowic

Dziewięc bramek, dramat do samego końca - tak wyglądały czwarte w tym sezonie hutnicze derby w Tipsport Ekstralidze hokeja. W Trzyńcu ze zwycięstwa 5:4 radowali się hokeiści Witkowic. Zwycięskiego gola zdobył w 59. minucie Huna.

Trzyńczanie, wciąż bez kontuzjowanego Radka Bonka, zaliczyli koszmarną wręcz pierwszą tercję. Cztery witkowickie gole strzelone do 17. minuty zmusiły gospodarzy do wymiany bramkarzy. Hrubca zmienił Hamerlík, od drugiej odsłony zmieniła się też - na korzyść Trzyńca - gra w zapełnionej Werk Arenie. Ostatnie słowo należało jednak do Witkowic. Gola na wagę trzech punktów zdobył na minutę przed końcem Rudolf Huna, wykorzystując przewagę 5 na 3.

TRZYNIEC - WITKOWICE 4:5

Tercje: 1:4, 2:0, 1:1. Bramki i asysty: 10. Klimenta (Polanský), 26. Klimenta (Polanský, Adamský), 27. Lojek (Adamský), 48. Ovčačík (Růžička, Varaďa) - 5. Svačina (Roman, Voráček), 5. Hruška (Ujčík, Kudělka), 14. Svačina (Roman, Sloboda), 17. Voráček (Malík, Szturc), 59. Huna (Sloboda, Svačina).

Trzyniec: Hrubec (od 17. min Hamerlík) - Ovčačík, Roth, Hrabal, Zíb, Kania, Bezuška - Růžička, Peterek, Varaďa - Květoň, Rákos, Orsava - Adamský, Polanský, Klimenta - Hrňa, Zagrapan, Matuš.

Witkowice: Málek - Malík, Štencel, Voráček, Sloboda, Pastor, Kudělka, Sedlák - Ujčík, Burger, Klimek - Roman, Huna, Svačina - Hruška, Strapáč, Szturc - Húževka, Káňa, Kolouch - Kucsera.