Bramka Wałęgi, trzecia wygrana JKH GKS

Jastrzębscy hokeiści są już tylko krok od sięgnięcia po historyczne mistrzostwo Polski. Podopieczni Roberta Kalabera wygrali w środowym spotkaniu na lodzie Comarch Cracovii, a spory udział przy wygranej miał Kamil Wałęga z Zebrzydowic.

Dmitrij Kostromitin otworzył wynik spotkania już w 4. minucie i krakowianie dość długo utrzymywali jednobramkowe prowadzenie. Goście nie znaleźli sposobu na pokonanie defensywy Cracovii w pierwszych dwóch odsłonach.

Wiele wskazywało na to, że krakowscy hokeiści dowiozą prowadzenie do końca i wyrównają stan serii na 2:2. Jednak tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry wyrównał Kamil Wałęga - zebrzydowianin wpisał się na listę strzelców w 58. minucie, gdy jastrzębianie grali w przewadze. W dogrywce zwycięską bramkę dla JKH zdobył Zack Phillips z rzutu karnego.

Jastrzębianie są krok od historycznego tryumfu, ale ku temu potrzebują odnieść jeszcze jedno zwycięstwo. Najbliższa okazja przytrafi się 3 kwietnia, kiedy to podopieczni Roberta Kalabera będą gościć krakowian na Jastorze.