Bramka Kacpra Kostorza w I Lidze!

Wychowanek cieszyńskiego Piasta, Kacper Kostorz, zdobył w sobotę ligową bramkę dla Podbeskidzia Bielsko-Biała. Jednak niedosyt pozostał, gdyż podopieczni Krzysztofa Brede przegrali z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza (1:2).

18-letni piłkarz bielskiego klubu, już w zeszłym sezonie dostawał więcej szans, ale w żadnym z dwudziestu spotkań nie zdobył bramki. Warto wspomnieć o sezonie 2016/17, kiedy tylko dwa mecze były mu potrzebne do wpisania się na listę strzelców. Wtedy także była to jego pierwsza ligowa bramka dla „Górali”.

W sobotę, na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej zmierzyły się ze sobą zespoły, które chętnie wróciłyby do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju. Lepiej spotkanie rozpoczęli niecieczanie, którzy już w 18. minucie wyszli na prowadzenie.

Kibice na wyrównujące trafienie musieli poczekać do drugiej połowy. Kostorz zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, ponieważ w 1. kolejce nie zaliczył udanego występu, marnując dwie dobre okazje do pokonania golkipera GKS-u Katowice. Na jego szczęście, bielszczanie wówczas wygrali, 1:0.

Kostorz pojawił się na murawie w 57. minucie, zmieniając Goncerza. Nie minęły trzy minuty, a wychowanek Piasta Cieszyn radował się z pierwszego trafienia w tym sezonie. 18-latek świetnie poradził sobie w starciu z dwoma obrońcami Niecieczy i wykorzystał zgranie Sabali.

Ostatecznie, Podbeskidzie uległo Termalice, gdyż krótko po bramce Kostorza, zwycięskiego gola zanotował Vladislavs Gutkovskis.

- Udało mi się dziś strzelić bramkę, lecz wynik niestety nie cieszy. W miarę zrehabilitowałem się po ostatnim meczu w Katowicach gdy nie wykorzystałem dwóch dogodnych okazji. Każdy kolejny przeciwnik jest wymagający, ponieważ liga jest bardzo wyrównana i może wygrać każdy z każdym. Nie ma zbyt dużych różnic między drużynami i do każdego przeciwnika przygotowujemy się podobnie. Teraz mamy serię meczów u siebie, będziemy analizować kolejnych przeciwników by pokazać się na ich tle jak najlepiej. Przygotowanie będzie stopniowe by zdobyć w każdym z tych spotkań trzy punkty co jest teraz dla nas najważniejsze - przyznał Kacper Kostorz dla oficjalnej strony klubu.