Bramka i asysta Wałęgi w starciu z wiceliderem!

Sensacyjnym rezultatem zakończyło się starcie w ramach 15. kolejki TIPOS Extraligi, w której zawodnicy HC Košice przegrali z DOXXbet VLCI Žilina, 2:3. Jednym z głównych bohaterów gości był Kamil Wałęga z Zebrzydowic, który zdobył bramkę oraz zanotował asystę przy trafieniu za trzy punkty.

Hokeiści DOXXbet VLCI Žilina odnieśli premierowe zwycięstwo na wyjeździe w bieżącym sezonie i to w dodatku na lodzie wicelidera TIPOS Extraligi – HC Košice. Jednym z głównych architektów u wygranej beniaminka był Kamil Wałęga, który przebywa na Słowacji na wypożyczeniu z HC Oceláři Třinec. Wychowanek JKH GKS Jastrzębie, pochodzący z Zebrzydowic, zdobył bramkę w 24. minucie, a pod koniec drugiej tercji asystował przy zwycięskim trafieniu Huntera Fejesa.

Jestem szczęśliwy, że w końcu odnieśliśmy premierowe zwycięstwo na wyjeździe, bo już od dłuższego czasu dążyliśmy do tej wygranej. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, napastnicy pomagali również w obronie, a sporą zasługą w wygranej jest również postawa Connora LeCouvee w naszej bramce – przyznał trener „Wilków”, Milan Bartovič. Drużyna Wałęgi pozostaje na 9. miejscu (na dwanaście drużyn) w ligowej tabeli.