Bramka Chmielewskiego i wysokie zwycięstwo Trzyńca!

Drugie najwyższe zwycięstwo w sezonie odnieśli mistrzowie Czech. Na początku grudnia nie mieli litości dla hokeistów z Pardubic (7:0), a dziś rozgromili finalistę Hokejowej Ligi Mistrzów – Mountfield HK. Stalownicy wygrali aż 6:0, a jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Aron Chmielewski.

- Cenię sobie te punkty, po tym jak nie udał nam się ostatni mecz z Mladą Boleslav. Pierwsze tercja napędziła nas, zagraliśmy ją bardzo dobrze i mogła skończyć się jeszcze większą różnicą trafień – przyznał Vaclav Varada po zakończoym spotkaniu.

Ciężko się nie zgodzić ze słowami szkoleniowca ekipy spod Jaworowego. Gospodarze, po bramkach Ondreja Kovarcika, Wojtka Wolskiego oraz Erika Hrni (przyp. red. – kluczowe podanie zanotował Aron Chmielewski), zakończyli pierwszą tercję pewnym prowadzeniem – 3:0.

Stalownicy, w kolejnych dwóch tercjach, dołożyli jeszcze trzy gole, a autorem jednego z nich był Chmielewski. Nie możemy pominąć również postawy Jakuba Stepanka w bramce Trzyńca, który powstrzymał 17 strzałów gości i zachował czyste konto.

Trzynieccy hokeiści podskoczyli na trzecie miejsce w ligowej tabeli i tracą już tylko punkt do wicelidera – Pilzna. W niedzielę czeka ich derbowe starcie w Werk Arenie, do której zawitają zawodnicy HC Vitkovice Ridera. Początek meczu o godz. 15.