Bracia stanęli na podium
W Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Sebastian Libura zaprezentował się z bardzo dobrej strony w biegu na 100 metrów. Sprinter pochodzący ze Strumienia w eliminacjach poprawił swój najlepszy wynik w bieżącym sezonie, wygrywając bieg z czasem 10.67 s. 20-latek poprawił ten rezultat w finale, uzyskując 10.55, i uplasował się tuż za podium – do brązowego Patryka Krupy stracił zaledwie jedną setną sekundy.
Nie udało się indywidualnie, ale Sebastian Libura ostatecznie stanął na podium w Lublinie, w dodatku wraz z bratem Jakubem. Studenci AWF Katowice, w składzie wraz z Wiktorem Cyganem i Arturem Łęczyckim, wygrali swój bieg w sztafecie 4x100 m i w końcowej klasyfikacji zbiorczej zajęli 2. miejsce, sięgając po srebrne medale.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33