Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bon turystyczny – u nas noclegi w małych pensjonatach

Kto spodziewał się, że bon turystyczny w naszym regionie zrealizuje w dużych sieciach hotelowych, lub restauracjach niestety musi być cierpliwy. Póki co w bazie Polskiej Organizacji Turystycznej widnieją firmy, które oferują noclegi, najczęściej w małych przydomowych pensjonatach.

Bon turystyczny przyznawany jest na każde dziecko w wysokości 500 zł i na każde dziecko niepełnosprawne w wysokości 1000 zł.

Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów i na każde dziecko w rodzinie. Może z niego skorzystać prawie 6,5 miliona polskich dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą.

Aby otrzymać dodatkowe świadczenie w formie bonu, należy złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania przyznanych środków.

1 sierpnia 2020r. Na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej pojawiła się pierwsza lista obiektów, w których można zrealizować bon turystyczny. Najwięcej ich zlokalizowanych w naszym regionie jest Wiśle, ale również Ustroniu, Brennej, gminie Istebna czy Cieszynie. Tam, prócz miejsc noclegowych będzie można skorzystać również z imprez turystycznych, gdyż w Cieszynie na liście obiektów widnieją biura podróży.

Kto jednak marzył o tym aby bon turystyczny zrealizować np.w restauracji w Zameczku Prezydenckim na Zdanim Groniu, czy w aquaparku w sieci hoteli, musi uzbroić się w cierpliwość. Lista obiektów będzie aktualizowana codziennie w dni robocze, więc być może i te miejsca się tu pojawią. Bon turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 roku.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: