''Bo liczy się człowiek'' - warsztaty antydyskryminacyjne

''Bo liczy się człowiek'' - pod takim hasłem 20 października odbyły się warsztaty, w których udział wzięli policjanci z Żywca i Cieszyna jak również nauczyciele oraz uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Głównym celem projektu było poszerzenie wiedzy młodzieży w temacie przeciwdziałania mowie nienawiści, przemocy wynikającej z nienawiści, nietolerancji oraz kierowania się stereotypami.

Warsztaty rozpoczęły się od zwiedzania Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a następnie w Centrum Żydowskim, uczestnicy wzięli udział w zajęciach praktycznych. Blok zajęć antydyskryminacyjnych rozpoczął się od podsumowania i omówienia wizyty w Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Podczas pracy indywidualnej i grupowej przybliżono młodzieży takie zagadnienia, jak stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja, czy mowa nienawiści. Zwrócono również uwagę na to w jaki sposób powstają owe zachowania dyskryminacyjne i jakie rządzą nimi mechanizmy. Wypracowaniem wspólnej opinii na temat przeciwdziałania negatywnym zjawiskom społecznym zakończyły się warsztaty projektu profilaktycznego „ Bo liczy się człowiek”.

(red/mat.pras.)

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-23 18:10:35
JaSza11: A kto najczęściej uczy tej mowy nienawiści jak nie politycy wszelkiej maści! wystarczy że masz pogląd trochę inny niż przeciwnik a już widły idą w ruch, mówię w przenośni ale tak to wygląda zero kultury , sam Prezes jak się wyraża o przeciwnikach ,zamknijcie mordy ,to są słowa człowieka który uważa się za zbawcę narodu?
2017-10-23 20:51:42
bronek91: Ino żeby nauka nie poszła w las a delegacje na gorzołe...
2017-10-23 21:53:14
mstudnicki: Coś mi w tym szkoleniu cuchnie podwalinami tęczowych projektów finansowanych z UE a nie żadną troską o człowieczeństwo. Może policja powinna rozważyć kolejną zmianę logo, że zajmuje się takimi rzeczami?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją