Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bliżej po dotację

Mieszkańcy Cieszyna będą mogli w Bielsku-Białej ubiegać się o dotacje i pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ciągu miesiąca delegatura funduszu powstanie w Bielsku-Białej, przy ul. Legionów.

Dziś jeszcze w pustej siedzibie Tomasz Bednarek, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, poinformował w Bielsku-Białej o szczegółach rządowego programu „Czyste Powietrze”, który rusza już jutro.

Od środy mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego mogą ubiegać się dotacje, albo pożyczki na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe. - Beneficjentami mogą być m.in. właściciele domów jednorodzinnych, albo osoby posiadające zgodę na rozpoczęcie budowy – mówił w Bielsku-Białej Tomasz Bednarek.

Program „Czyste Powietrze” będzie realizowany w Polsce do 2029 roku. - Jego budżet opiewa na 103 mld złotych, z czego ponad 63 przeznaczone zostaną na dotacje, a ponad 39 na zwrotne pożyczki. Osoby zainteresowane mogą liczyć na pokrycie od 30 procent do 90 procent kosztów przeprowadzonych inwestycji. Minimalna wartość prac musi wynosić 7 tysięcy złotych, a maksymalna – do 53 tys. złotych – dodał prezes. „Czyste Powietrze” ma rozwiązać problem smogu w polskich miastach.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchomił specjalną inforlinię 32 6032252 pod którą można uzyskać niezbędne informacje na temat „Czystego Powietrza”.


anszaf

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: